GÜNDEM

Ufak Tefek Cinayetler Kemer Countryde

Yazar  | 

Ufak Tefek Cinayetler Kemer Countryde

    
   
Yeni sezona hızlı bir başlangıç yapan Ufak Tefek Cinayetler, ilginç konusu ve tecrübeli kadrosuyla sevilen diziler arasında yerini aldı. Baş rollerinde Gökçe Bahadır, Aslıhan Gürbüz, Tülin Özen ve Bade İşçil’in bulunduğu dizide aksiyon hiç bitmiyor!

Oya, Merve, Pelin ve Arzu kim?

Hepsi lise arkadaşı olan bu kızlar 1996’da yaşanan  olaya kadar birbirlerinden hiç kopmamışlar. Ancak o vahim olaydan sonra Oya, okuldan ayrılmak zorunda kalmış ve arkadaşlıkları bitmiş. Diğer üçününse birliktelikleri devam etmiş.

 

Oya naif, iyi kalpli, sadık bir karakter olarak izleyiciye aktarılıyor. Kendine yapılan kötülüğe rağmen intikam almayı istemeyecek kadar gönlü zengin. Merve, bu dörtlünün en kötü kalplisi ve aklı sadece hinliğe çalışıyor. Kendine yapılan en ufak bir hataya misliyle cevap veren çok zeki bir kadın. Şu ana kadar istediği her şeyi almış ve herkese boyun eğdirmeyi başarmış.

Pelin, en az Merve kadar zeki olmasına rağmen onun biraz gölgesinde kalmış bir karakter . Ama her ne kadar öyle görünse de aslında o da çok sinsi ve gerektiğinde Merve’yi bile saf dışı bırakabilecek kadar oyunbaz. Arzu, Merve ile Pelin’e göre daha sakin ve ılımlı. Kendini daha çok eşi ve çocuklarına adamış, maharetli bir ev hanımı. Yine de damarına basıldığında içinden şeytan çıkarabilecek bir potansiyeli var.

Ufak Tefek Cinayetler’in Konusu Ne?

Ufak Tefek Cinayetler, esrarengiz bir cinayetle başlıyor. Pencereden itilerek öldürülen kurbanın katilini bulmak için soruşturma açılıyor ve şu an izlemekte olduğumuz zamanlara, yani 1 yıl öncesine dönülüyor. Dizide yaşanılanlar, ifadesine başvurulan kişilerin ağzından bize aktarılıyor. Oya, Merve, Pelin ve Arzu’nun ifadesinin alındığı sahneler henüz yayınlanmadı.

Çünkü cinayetten dolayı travmadalar ve hastanede tedavileri sürüyor. Peki, bu dört kadın, bu cinayetten neden bu kadar etkilendiler? Acaba bu cinayet, 1996’da başlayan şeytani bir şakanın kötü bir sonucu olabilir mi? Tüm bu yanıtları ilerleyen bölümlerde öğreneceksiniz.

Ufak tefek cinayetler dizisi nerede çekildi?

Dizinin seveni çok olunca dizi hakkında sorulan sorular da aynı oranda artıyor. Özellikle izleyiciler, kocaman, havuzlu villalardaki şaşalı, lüks hayatları izlediğinde, bu hayatların gerçekte nerede yaşandığını merak ediyor. Ufak Tefek Cinayetler’in çoğu bölümü İstanbul’da çekiliyor. Herkesin sahip olmak istediği o muhteşem evlerin olduğu sahnelerse Kemer Country ve Zekeriyaköy’de çekilip sizlere sunuluyor. Zekeriyaköy, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı bir köy. Kemer Country ise İstanbul’un Eyüp ilçesinde bulunuyor.

Oya’nın yıllar sonra döndüğü ve tüm olayların geçtiği Sarmaşık Sitesi, Kemer Country’nin içinde yer alıyor. Dizide çekimlerin yapıldığı havuz, cafe gibi mekanlar da bu lüks komplekse dahil.

 

Bir önceki yazımız olan Mono Cerrahi Tıp Merkezi AÇILDI başlıklı makalemizde MONO TIP MERKEZİ hakkında bilgiler verilmektedir.