Genel

TV Format Fikirleri IŞIKSEM’de Buluşuyor, İzzet Pinto İle Işıldıyor…

Yazar  | 

11650_1_Tv-FormatlariGeçmiş yıllarda TV format fikirlerini ithal eden konumda olan Türkiye, bu alandaki yetenekli girişimcileri sayesinde, ülke içinde parlayan fikirleri yurt dışına satmaya başladı. Üstelik dizi sektöründe yaşanan genişleme ve iyi hazırlanan senaryolar sayesinde, bugün dünyada Türk dizilerinin adı her yerde konuşulmaya başlandı. Öyle ki; Latin Amerika’dan Arap ülkelerine, Ortadoğu’dan Balkan ülkelerine, Uzakdoğu’dan İskandinav ülkelerine kadar genişleyen bir yelpazede yeni pazarlar edinildi.

Bu anlamda ülkenin en önemli isimlerinden olan ve Global Agency gibi büyük bir şirketin kurucusu olan İzzet Pinto; Binbir Gece, Paramparça ve en hızlı çıkışı yakalatan Muhteşem Yüzyıl gibi Türk dizilerinin ve TV formatlarının yurtdışı satışı ile bugün globalleşen bir markanın sahibi konumunda.

Böylesine hızla büyüyen ve yeni ticaret olanakları sunan bir piyasa ortaya çıkınca, fikir yaratma konusunda yeteneklerini sergilemek isteyenler de oldukça çoğaldı. Haliyle bu konuda sadece ‘parlak fikrim var!’ demek yetmiyor. Bu fikri uygun taslak ve yöntemlerle sunmanın da yolları var. İşte tam da bu konuda, FMV Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (IŞIKSEM) İzzet Pinto ile buluştu ve “TV Formatları Master Class Programı” hazırlandı. Bu programda İzzet Pinto, fikir sahiplerine yol gösterecek ve TV formatlarında aralanan kapıdan girmek isteyenlere, bilgi ve tecrübelerini aktaracak. Mart ayının 9’unda başlayarak 4 hafta boyunca, Perşembe akşamları saat 19:00-22:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek olan programın sonunda, katılımcılara IŞIKSEM tarafından belge verilecektir.

Global Agency Kurucusu ve TV Formatları Gurusu İzzet Pinto; Yeni Fikirleri Bekliyoruz..

Ticarete duyduğum ilgi ve işin mutfağından yetişerek, yenileşmeyi, yeni trendler ile farkımı ispat etmeyi seçmiş birisi olarak; TV formatları konusunda kendini geliştirmek isteyen, fikirlerini doğru kaynaklar üzerinden sunmak isteyenlerle tecrübelerimi paylaşacağım. Televizyonun insan hayatı içerisinde kapladığı hacim büyüdükçe, yeni trendler ortaya çıktı. Haliyle bu alanda yeni sektörler ve ilgi alanları oluşmaya başladı. Tüm bu genişlemeler eşliğinde, yepyeni piyasa unsurları ve şartları ortaya çıktı. Ki; bunlardan biri de insanları cezbedecek içerikteki ürünler tasarlayarak, TV dünyasına sunabilmek üzerine kurgulandı. Hal böyle olunca, fikir tasarımcısı olarak nitlendirebileceğimiz bireylerin, hem yollarını kısaltarak eforu boşa sarf etmemelerini sağlamak, hem de doğru kanallar üzerinden giderek başarıyı yakalamalarını mümkün kılmak adına, IŞIKSEM ile ortak bir proje geliştirdik.

IŞIKSEM Müdürü Ceylan Adıgüzel; Doğru Yerde, Doğru Zamanda, Tam da İhtiyaç Duyulan İçeriklerde Projeler Geliştirmeyi Sürdürüyoruz..

IŞIKSEM olarak her daim yaptığımız gibi, sektörün ihtiyaç duyduğu yetişmiş personel gereksinimini sağlamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Tıpkı diğer tüm projelerimizde yaptığımız gibi, var olanı tekrarlamadan, olabildiğince muadili olmayan ama eğitimine ihtiyaç duyulan konular üzerinde yoğunlaşıyoruz. TV formatları konusundaki gelişmeler ışığında, İzzet Pinto gibi bir duayenle bir araya gelmenin mutluluğu içerisindeyiz. Feyziye Mektepleri gibi asırlık bir eğitim çınarının çatısı altında, Işık Üniversitesinin misyonu doğrultusunda hareket ederek; İzzet Pinto gibi önemli isimlerle geliştirdiğimiz programlarımızda amacımız, gerekli olanı, doğru, ilkeli ve verimli bir şekilde katılımcılarımızla buluşturmak.

Işık Üniversitesi Öğretim Elemanı ve Tiyatro Kare Kurucusu, Sanatçı Nedim Saban; Seyirciye Keyif Aldırmak İçin Elimizden Geleni Yapıyoruz..

Yaşamda 50, sahne hayatında 35 yılını doldurmuş birisi olarak belirtebilirim ki; bireysel mutlulukların en önemli sağlayıcı unsurlarından biri de, seyir ile gelen ve seyri sefa ile bütünleştiren projelerdir. Doğru kitle, doğru içerik ve yatırım ile eşleştiğinde olanaklar büyüyor ve bu da sanata, sanatçıya ve eğitime olan inancı arttırıyor. IŞIKSEM ile sanatsal anlamda yürüttüğümüz ortak çalışmalarımıza, TV formatları ile yeni bir ivme kazandırmanın verdiği mutluluğu, hep birlikte hissediyoruz.

Sınırlı Kontenjan

Program kontenjan dahilinde ve ön değerlendirme gerçekleştirerek katılımcılarını kabul edecektir.

Programa Kayıtlar Devam Ediyor

Kontenjanın sınırlı olduğu ve katılım için ön değerlendirmenin yapılacağı program kayıtları devam ediyor. Programa kayıt yaptırmak için, FMV Işık Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (IŞIKSEM) web sitesi incelenebilir ya da aşağıdaki numaralardan bilgi almak için iletişime geçilebilir.

0212 286 49 15 / sem@isikun.edu.tr / www.isikun.edu.tr/sem

https://www.facebook.com/isiksem/ 

https://www.linkedin.com/FMVisikuniversitesisurekliegitimmerkezi 

 

Bir önceki yazımız olan İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Kulübü tarafından düzenlenen Reklam ve Pazarlama Zirvesi bu yıl “Yörüngeden Çık!” sloganıyla katılımcılarını bekliyor. başlıklı makalemizde istanbul üniversitesi, reklam ve pazarlama ve yıldız holding hakkında bilgiler verilmektedir.