GÜNDEM

TRUMP VE BIDEN’IN OY ORANLARI BELLİ OLUYOR!

Yazar  | 

EN TARİHİ, AYNI ZAMANDA ŞU ANA KADAR EN SORUNSUZ SEÇİM

İlk sandıklar, oy kullanma işlemi için sabah saat 6’da açıldı ve Türkiye saati ile 4 Kasım 05.00 itibariyle küçük aksaklıklar dışında güvenlk ile ilgili bir sorun yaşanmadı.

TRUMP VE BIDEN’IN OY ORANLARI BELLİ OLUYOR! İŞTE AMERİKA SEÇİM SONUÇLARI

Uzun soluklu ABD seçimleri süreci 3 Kasım Salı günü sona erdi. Milyonlarca Amerikalı oy kullandı. 2016’da kullanılan toplam oyların %72,8’ine tekabül eden 100 milyondan fazla Amerikalı seçim gününden önce oy kullanma işlemini tamamladı. Peki, ABD seçimlerinde son durum ne ve tüm dünyanın odaklandığı 2020 Amerika seçim sonuçları ne zaman açıklanacak?

İşte, ABD seçimlerinde Trump ve Joe Biden’ın oy oranları…

07.50 ABD’de 59. başkanlık seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyetçi aday Donald Trump 167, Demokrat aday Joe Biden 224 delegeye ulaştı.

07.30 ABD başkanlık seçimlerinde Demokratların adayı Joe Biden delege sayısını 224’e, Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump ise delege sayısını 149’a yükseltti.

07.26 ABD’de 59. başkanlık seçimlerinde, en çok delegeye sahip eyalet California’da ipi Demokratların başkan adayı Joe Biden göğüsledi.

07.22 ABD’de 59. başkanlık seçimlerinde Washington eyaletinde Demokrat aday Joe Biden, Utah eyaletinde ise Cumhuriyetçi Donald Trump kazandı.

06.40 ABD’de 59. başkanlık seçimlerinde, Kansas ve Missouri eyaletlerini Cumhuriyetçi Donald Trump kazandı.

06.20 ABD’de 59. başkanlık seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre, Cumhuriyetçi aday Donald Trump 105, Demokrat aday Joe Biden 126 delegeye ulaştı.

06.15 ABD medyası, Kuzey Karolina eyaletinde ABD Başkanı Donald Trump’ın, ABD Başkan Adayı Joe Biden karşısında öne geçtiğini duyurdu.

06.06 Pensilvanya eyaletinde ABD Başkanı Donald Trump’ın, ABD Başkan Adayı Joe Biden karşısında öne geçtiğini duyurdu.

Bir önceki yazımız olan Depremde yıkılan apartmanların sorumluları gözaltıda! başlıklı makalemizde deprem, depremde yıkılan binalar ve İzmir hakkında bilgiler verilmektedir.