Genel

TEKNOLOJİ ALANINDA DENEYİMLİ KİŞİLERE 2. KARİYER MÜJDESİ

Yazar  | 

Üretkeniz.Biz ve Sistem Akademi geliştirdikleri iş birliği ile esnek zamanlı çalışmak isteyen yetkin bireylerin ekonomiye geri kazandırılması için yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.

Bu proje kapsamında Üretkeniz.Biz tarafından düzenlenen KAViyer Kav ve Kariyer Değiştirme Atölyesi katılımcıları Sistem Global’in ön-danışman havuzuna girmeye hak kazanacaktır.

Üretkeniz.Biz TOST kuşağının sorunlarına çözüm geliştirmek amacıyla 2016 yılında kurulan Türkiye’nin ilk sosyal kooperatifidir.

Tost Kuşağı; buzdolabından internetin baş döndürücü hızına kadar tüm değişimleri yaşamış, uyumlanmaya çalışan bireylerden oluşmaktadır. Bu kuşağın en temel sorunlarından birisi, hızlı değişimlerin yaşandığı günümüzde işlerini korumak ve iş devamlılığını sağlamaktır. Uzayan ömürler ve hızlı değişim, bireyleri birden çok kez meslek değiştirmeye zorlamaktadır.

 

İş değiştirme ve tutunma süreçleri ise oldukça zahmetli ve sancılı gerçekleşmektedir. Bu süreçlerden geçmiş Üretkeniz.Biz ekibi olarak önceliğimizi 35-70 yaş arasında esnek zamanlı çalışmak isteyen yetkin bireylerin tekrar ekonomiye kazandırılması olarak belirledik. Bu öncelik doğrultusunda KAViyer Kav ve Kariyer Değiştirme Atölyesi’ni hazırladık. KAViyer’de katılımcıların tüm iş ve yaşam deneyimlerini tarayarak, mevcut yetkinlikleri, eğilimleri ve ihtiyaçları doğrultusunda hangi farklı mesleklere yönelebileceklerini belirlemek için beyin fırtınaları yapıyor ve beş günün sonunda yeni bir yol haritası oluşturmasını sağlıyoruz.

 

Sistem Akademi’nin çatı firması Sistem Global, 300’den fazla Ar-Ge ve Tasarım Merkezine sözleşmeli hizmet veren, danışmanlık, denetim, hukuk, mühendislik ve patent konularında uzman kadrosuyla yılda 750’nin üzerinde projeye imza atan Türkiye’nin önde gelen danışmanlık firmasıdır. Deneyimli ve yetkin bireylerin yeniden ekonomiye kazandırılmasını sağlayacak bu projenin bir atölyesine destek vererek hem kendi danışman havuzuna hem de ekonomiye değer yaratmaktadır.

 

Kurumsal sosyal sorumluluk projelerini önemseyen Sistem Akademi, Üretkeniz.Biz ile ortaklaşa yapacağı KAViyer Atölyesi katılımcılarını Sistem Global ön-danışman havuzuna alarak uzmanlık alanları ile eşleşen projelerde katılımcılardan danışmanlık desteği alacaktır.

Ücretsiz katılabileceğiniz atölyede kontenjan 20 kişi ile sınırlı olup, ihtiyaç duyulan danışman profili ve detaylar aşağıda belirtilmiştir:

Tarih                  : 15-16-17-23-24 Şubat 2019 Saat 10.00 – 17.00 arası

Atölye Yeri          :  Eski Büyükdere Cad. 4 Levent Plaza No:67 Kat: 8, 4.Levent / İSTANBUL

Başvuru            :  https://www.uretkeniz.biz/etkinliklerimiz

Bir önceki yazımız olan THE COUR BİRBİRİNDEN DEĞERLİ MARKALARLA GÖKTÜRK'TE! başlıklı makalemizde COUNTRY LİFE, göktürk ve intown hakkında bilgiler verilmektedir.