GÖKTÜRK'TE HAYAT

Tarihi Lezzet Şimdi Göktürk Kemer Life’da!

Yazar  | 

Gücünü geçmişinden alıyor;

Henüz Türkiye’de büfe kavramının bile tam olarak bilinmediği 1964 yılında; sıcak ortamı ve fark yaratan, özgün lezzetleriyle hizmete başlayan Marmaris Büfe, bugün şehrin pek çok farklı bölgesinde 10’larca şubesiyle hizmet veriyor. Bizim favorimiz ise, tabii ki Göktürk Marmaris Büfe…

Nihat ve Mehmet Sargın kardeşlerin 1964 yılında Taksim Cumhuriyet Caddesi’nde açtıkları Marmaris Büfe’nin zaman içinde; tiyatrodan politikaya, sinemadan iş dünyasına kadar birçok farklı profilden müdavimleri oluştu. Yalnızca ünlü simalar değil, her kesimden insan aradığı lezzetle buluşmak için Marmaris Büfe’ye koştu.

Marmaris Büfe lezzetlerine gösterilen ilgi ve bağlılık zamanla o kadar arttı ki; açılan birçok büfe “Marmaris” markasını kullanmaya başladı. Taklit edilmek güzel; ancak bu isim yalnızca Taksim Cumhuriyet Caddesi’ndeki orijinal Marmaris Büfe’ye ait olduğu için gerekli girişimlere başlandı ve ‘gerçek’ lezzet koruma altına alındı.

Çünkü Marmaris Büfe; dilli kaşarlı, biftekli kaşarlı, çikolatalı muzlu tost çeşitleriyle; yengen, ıslak hamburger, atom ve karışık süper kokteyl gibi orijinal lezzetleriyle tam 58 yıldır Taksim Cumhuriyet Caddesi’nin kalbi konumundaydı. Korunması istenen yalnızca Marmaris Büfe markası değil; o markayla bütünleşen lezzetlerin farkıydı.

Zaman akmaya devam etti; Marmaris Büfe 1964 kaliteden taviz vermeyen felsefesiyle her geçen gün daha çok kişi tarafından benimsendi. Bayileri ile daha çok noktada müdavimleri ile buluşmaya başladı ve üretim süreçlerini ayırt edici şekilde geliştirdi.

Yola Devam!

Bugün Marmaris Büfe, yeni kurumsal kimliği ve büfe-cafe konsepti ile Türkiye’nin ilk global fast-food markası olma unvanını taşıyor. Şimdilik dünyanın 3 kıtasında faaliyet gösteriyor, 7 kıta hedefini gerçekleştirmek için de gün saymayı sürdürüyor. Geçmişinden aldığı güce dayanıyor, değerlerini koruyor ve kalitesini artırmak adına durmadan çalışıyor. Tam da bu yüzden “İSİMLER TAKLİT EDİLİR, LEZZETLER ASLA!” sloganının hakkını gururla verirken özellikle gençleri ve çocukları düşünerek hijyenik, taze ve güvenilir lezzetler sunuyor.

Bir önceki yazımız olan Arcadium Balıkçı... Balığın Göktürk’te ki adı... başlıklı makalemizde Arcadium Balıkçı, balıkçı ve mezeler hakkında bilgiler verilmektedir.