GÖKTÜRK'TE HAYAT

Sokak Hayvanlarının Yaraları Sarılıyor

Yazar  | 

Geçtiğimiz günlerde açılışı yapılan Kemerburgaz Sokak Hayvanları Kliniği, sokaktaki hayvan dostlarımızın yaralarını sarıyor. Klinikte çok sayıda sokak hayvanının tedavisi ve kısırlaştırılması yapdı, gözünden yaralı halde bulunan ve 5 yavrusu olan dişi kedinin de tedavisine devam ediyor.

Eyüp’te; özellikle Kemerburgaz ve Göktürk bölgelerinde, en önemli sorunların başında gelen sokak hayvanları için Belediye Başkanı Remzi Aydın göreve geldiği ilk günden itibaren yoğun mesai harcadı, hayvan ambulansından beslenme noktalarına kadar bir çok farklı çözümler üretti. Bu çalışmalar kapsamında son olarak açılışı yapılan Sokak Hayvanları Kliniği sokaktaki hayvan dostlarımızın yaralarını sarmaya devam ediyor.

Ocak ayında faaliyetlerine başlayan hayvan kliniği, sokak taramaları ve duyarlı vatandaşlardan gelen ihbarlarla harekete geçerek, hasta, yaralı yada kısırlaştırılması gereken sokak hayvanlarını tedavi altına alıyor.

725 KEDİ VE KÖPEK TEDAVİ EDİLDİ

Klinik, faaliyete girdiği günden bu yana 725 sokak hayvanına müdahalede bulunarak tedavi etti. Tedavi edilen hayvanlar, eski sağlıklarına kavuştuklarında, görevli personel tarafından alındıkları yerlere bırakıldılar.

Ayrıca 104 kedi ve köpeğe klinikte kısırlaştırma işlemi uygulandı.

Bu arada 5 yavrusu olan ve sol gözünden yaralı halde bulunan dişi kedi de yine klinikte tedavi altına alındı. Klinik çalışanlarının özenle gerçekleştirdikleri tedavi sayesinde anne kedi sağlıklı bir şekilde beslenebilir hale gelirken yavruları da normal gelişimlerine devam ediyor.

Bir önceki yazımız olan KEMERBURGAZ DOĞA BİLİM OKULU 15 ve 22 Nisan 2017 Cumartesi günleri “Tanıtım Gününe” davetlisiniz başlıklı makalemizde göktürk, kemerburgaz ve KEMERBURGAZ DOĞA BİLİM OKULU hakkında bilgiler verilmektedir.