Genel

SENEM DEMİRHAN’NIN ESERİ, XI. FLORANSA BİENALİ’NDE

Yazar  | 

 

Senem Demirhan, sanat dünyasının seçkin isimlerini barındıran uluslararası  jüri tarafından, XI. Floransa Bienali’ne davet edildi.

Teması “Yaratıcılık ve Sürdürülebilirlik” olan uluslararası çağdaş sanat buluşmasında sanatçının,  “Zincirdeki Zayıf Halka/Weak Link in The Chain” isimli eseri yer alacak.

 

 

Dünyadaki yaratıcılığın ve sürdürülebilirliğin, doğa ve yaşam biçimlerine olan saygısını, sanatçı çalışmasındaki organik formlarla ve kullandığı geri dönüşümlü malzemelerle ifade ediyor.

  1. Floransa Bienali, 6-15 Ekim 2017 tarihleri arasında, Fortenza La Basso’da dünya çapındaki sanatçıları bir araya getirecek.

Sanatçı Mimar Sinan Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden 1993’te mezun oldu. 2010 yılında, Yeditepe Üniversitesi, Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı.

Yurt dışı ve yurt içinde 30’un üstünde sergiye katıldı.

Sanat tarihi, uluslararası sanatsal projeler, disiplinler arası çalışmalar, sanat eğitimi, Comenius projeleri, konularında çok sayıda seminer konuşması yaptı.

 

2003 yılında Yaratıcı Çocuklar Derneği’ninin kurucu üyeleri arasında yer aldı. Yönetim kurulundaki 10 yıllık görevi boyunca, derneğin okullar arası plastik sanatlar etkinliklerinin koordinatörlüğünü yürüttü.

Lise öğrencileriyle uluslararası çok sayıda sanatsal projeler, sosyal sorumluluk projeleri ve workshoplar gerçekleştirdi.

Yurt içi ve yurt dışında birçok ödülü olan sanatçı, çalışmalarını İstanbul Göktürk’teki atölyesinde sürdürmektedir.

www.senemdemirhan.com

info@senemdemirhan.com

http://www.florencebiennale.org

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan Yedi Kültür Sanat ile yeni dönem programları.. başlıklı makalemizde Ali Canip Olgunlu, Bahar Pardorokes ve Banu Akkiprik hakkında bilgiler verilmektedir.