GÜNDEM

Ruffles, Migros’la birlikte hayata geçirdiği proje sayesinde Kızlar Sahada iş birliğiyle kadın futbolunu güçlendiriyor.

Yazar  | 

Ruffles Kadın Futbolunu Destekliyor

Dünyanın önde gelen yiyecek ve içecek şirketlerinden PepsiCo’nun yiyecek grubu markalarından Ruffles kadın futbolu ve kadınların futbol aracılığı ile güçlenmesi için kolları sıvadı. Ruffles, Migros ve Kızlar Sahada iş birliği ile bini aşkın kadına ve gence online etkinliklerle ulaşacak. 20 Ağustos-20 Eylül tarihleri arasında Migros’tan alınan her Ruffles paketi Kızlar Sahada iş birliğiyle kadın futboluna desteğe dönüşecek. Projenin en büyük destekçisi Ruffles’ın marka yüzü milli futbolcu Cengiz Ünder…

UEFA Şampiyonlar Ligi’nin sponsoru Ruffles, futbola destek olmaya devam ediyor. Ruffles, Migros ve Kızlar Sahada iş birliğiyle, kadın futbolunu daha da yaygınlaştırmak, kadınların ve genç kızların futbol aracılığıyla güçlenmesine katkıda bulunmak amacıyla anlamlı bir projeye imza attı.

Migros’tan alınacak her paket bir destek

20 Eylül tarihine kadar Migros mağazalarından alınacak her Ruffles paketiyle kadın futbolu odaklı sosyal girişim Kızlar Sahada’ya destek olmak mümkün… Ruffles ve Kızlar Sahada iş birliğiyle bini aşkın kadına ve gence online futbol eğitimleri verilecek. Üç aşamada gerçekleşecek olan etkinliklerde, çok sayıda yaratıcı atölye yer alacak ve katılımcılara futbol teknikleri,oyun tabanlı eğitimlerle öğretilecek.

Futbol ve Toplumsal Cinsiyet Eşitliği bilgileri oyunlarla tazelenecek…

Eylül ayı içerisinde gerçekleşecek buluşmaların her biri; “Fark Et!”, “Harekete Geç!” ve “İlham Ver!” adımlarını içerecek. “Fark Et!” adımında ön yargılar ve kadın futboluna dair genel bilgiyi ölçerek geliştirecek oyunlar oynayacak. “Harekete Geç” adımında milli futbolcu Ece Türkoğlu tarafından futbolun tekniğine dair bilgiler verilecek. “İlham Ver!” adımında ise katılımcılar Ece Türkoğlu tarafından öğretilenleri video çekerek o haftanın etiketiyle sosyal medya hesaplarında paylaşacaklar. FIFA Eski Danışmanı Ebru Köksal, Türkiye’nin ilk FIFA kokartlı kadın hakemi Lale Orta ve spor gazetecisi Banu Yelkovan buluşmaların ilham veren konuşmacıları olacak. Online etkinliklere Eylül’ün ilk haftasından itibaren Kızlar Sahada web sitesi üzerinden kayıt olunabilecek. Etkinliklerin tarih ve detayları web sitesinde belirtilecek.

Eşitlik için bir adım daha

PepsiCo Patates Cipsi Pazarlama Müdürü Yaprak Ağca Sevindik yapılan iş birliğinin kendilerini çok heyecanlandırdığını vurguladı: “Ruffles olarak her zaman sporcuların yanındayız. Şimdi Migros ve Kızlar Sahada ile gerçekleştirdiğimiz ortak projemizle hem kadın futbolunu güçlendirecek hem de toplumsal cinsiyet eşitliği için bir adım daha atmış olacağız” şeklinde konuştu.

İyi ve adil bir futbol için önemli bir proje

Ruffles’ın ilk Türk marka yüzü olan ünlü futbolcu Cengiz Ünder ise kadın futbolunu ve genç kızları güçlendiren böyle bir projenin içerisinde yer almaktan gurur duyduğunu belirterek, “Kadınların futbolda da güçlenmesi benim için oldukça önemli. İyi ve adil bir futbolun yaratılmasında bu tip iş birlikleri çok fazla önem arz ediyor” dedi.

Sadece sahada değil her alanda güçleniyorlar

Kızlar Sahada kurucularından Melis Abacıoğlu ise Ruffles’la yapılan iş birliği için teşekkür ettiklerini belirterek, “yapamazsın’’ diye kodlanan toplumsal cinsiyet kalıplarını kırmak ve kadınların futbol yoluyla güçlenmesini sağlamak için; futbol okulları açıyor, turnuvalar düzenliyor ve sosyal gelişim kampları ile eğitim imkânları sunuyoruz. Bu sayede genç kadınlar, yalnızca sahada değil, hayatın her alanında güçleniyorlar” ifadelerine yer verdi.

Bir önceki yazımız olan IPEKYOL SONBAHAR-KIŞ 2020-2021 KOLEKSİYONU İLE ZARAFET DOZU YÜKSEK BİR MEVSİM başlıklı makalemizde Ipekyol ve IPEKYOL SONBAHAR-KIŞ 2020-2021 KOLEKSİYONU hakkında bilgiler verilmektedir.