GÜNDEM

REHAU, 2020 yeniliklerini dijital fuarda anlatacak

Yazar  | 

REHAU’nun Pencere Çözümleri bölümü, 2020 yılında sergilemeyi planladığı ürün ve yeniliklerini dijital fuarda anlatacak.

İş ortakları ve potansiyel müşterileriyle dijital ortamda ürün gamını paylaşmaya hazırlanan REHAU, ziyaretçilerine sıradışı bir deneyim yaşatacak. Dijital fuarı gezen ziyaretçiler, satış ekibinin bir üyesiyle birlikte kişisel tur düzenleyebilecek ve bir yandan da ayrıntılı bilgi ile sorularına yanıt alabilecekler.

“Fark yarat, işini büyüt” sloganı ile REHAU, müşterileri ve iş ortaklar için katma değerli pencereler ve çığır açan yenilikler geliştirmeye devam ediyor. Bu doğrultuda da akıllı teknolojiler ve dijitalleşme gibi sektörü etkileyen birçok konuya cevap veriyor. REHAU profil portföyünün ötesine geçen akıllı çözümler ile ürün portföyünü genişleterek kendisini baştan sona bir sistem sağlayıcısı olarak konumlandırıyor.

Pencere Çözümleri bölüm başkanı ve REHAU Yönetim Kurulu üyesi Carsten Heuer, “Ürün bileşenlerinden daha fazlasını sunmaya büyük önem veriyoruz; aynı zamanda kusursuz bir şekilde tüm sistemleri tek bir kaynaktan sağlıyoruz, bu nedenle müşterilerimizin endişe duymasına gerek kalmıyor ”diye açıklayarak şöyle devam ediyor: “Bu iş modelimiz, yaptığımız her şeyden, ürünlerden hizmetlere ve sürdürülebilirliğe kadar uzanıyor. İyi bir örnek ise yenilikçi bir montaj çözümü olan yeni SYNEGO SLIDE sistemimizdir. Akıllı eklentiler, akıllı çözümler, dijital hizmetler ve sürdürülebilir malzemelerle piyasanın birçok ihtiyacına cevap veriyoruz, böylece ortaklarımız gerçek katma değer kazanıyorlar, bu da onların yeni iş alanlarına girmelerine imkan tanıyor.”

Gelişmiş sistem eklentileri

REHAU, müşterilerine satış noktaları ile güvenilir, test edilmiş sistemler sunuyor. Bunlar arasında, ekstra büyük pencere sistemlerini birinci sınıf enerji verimliliğinden ödün vermeden veya bozulma riskiyle karşı karşıya bırakmadan RAU-FIPRO X ile karşılayan GENEO profil sistemi bulunuyor. SYNEGO SLIDE biçiminde etkili bir sürme sistemi içerecek şekilde genişletilen SYNEGO profillerimiz de piyasada fark yaratıyor. REHAU sağladığı bütünsel sistemler kapsamında ürün yelpazesine; SKYFORCE güvenlik bariyeri, yeni LINEA kapı kolları ve katlama / sürme bileşenleri için akıllı bağlantı parçaları çözümü gibi bir dizi sistem genişletmesi ekliyor.

Akıllı çözümler

REHAU, müşterilerinin yeni büyüme pazarlarına girmesine yardımcı olmak için son teknoloji akıllı çözümleri kullanarak, pencerelerin sunduğu işlevleri genişletiyor ve müşterileri rekabette farklılaştıran yeni satış noktaları sağlıyor. “Tek başına çözümlerden tüm sistemlere entegrasyona kadar akıllı ev pazarına girmelerini kolaylaştıran sofistike tak ve çalıştır çözümleri sağlıyoruz” diyen Carsten Heuer, REHAU Smart Guard’ın daha da geliştirilmesine ek olarak, bu akıllı havalandırma ve gizlilik çözümlerini de sunduklarını söylüyor. Çok daha kompakt bir biçimde üretilen ve yeni özelliklerle donatılmış olan yeni Smart Guard 2 artık tüm REHAU pencere sistemleri ve açma tipleri için mevcut.

Montaj süreci için endüstri yeniliği

REHAU dijitalleşme konusuna girerek müşterilerine süreçlerini optimize etmeye yardımcı olabilecek yeni hizmetler sunuyor. Bu süreç yeni müşteriler edinmekle başlayarak; planlama ve montajın yanı sıra satış sonrası hizmete de uzanıyor. REHAU Connect, Just Smart ve Window ID, bu etki alanında öne çıkan üç ürün olarak ortaya çıkıyor. “Öncü bir firma olarak, pencereleri ve kapıları takmak için yepyeni bir çözüm olan REHAU Just Smart’ı tanıtmak istedik. Sektördeki uzman işçilerin artan sıkıntısıyla mücadele etme ve pencerelerin montajı için kalite standartlarını iyileştirme yolumuz budur ”diye açıklayan Carsten Heuer, bu sayede iş ortaklarının montaj sırasında personelden ve zamandan tasarruf etmesini sağladıklarını ve bu çözümle, ek siparişler alarak rekabet avantajı sağlayacaklarını kaydediyor.

Kaynakların optimum kullanımında öncülük etme

İnsanlara ve dünyamıza karşı sorumlu davranmak, her geçen gün önemi artan bir konu olarak gündemde yer alıyor. Pencere Çözümleri bölümünde REHAU, tüm üretim ve tedarik süreçlerini sürdürülebilir hatlarda kurmuş olup, sektörde bu yaklaşımın öncüsüdür. REHAU 1988’den beri profil parçalarını topluyor ve üretime geri gönderilmelerini sağlıyor. Son yıllarda, geri dönüştürülmüş malzeme içeren profil miktarı 2014 yılından bu yana yüzde 25’ten yüzde 40’a çıkmıştır.

Bir önceki yazımız olan 23 Nisan’ın 100. Yılında Çocuklara Özel İyilik Ağacı Ormanı! başlıklı makalemizde #İyilikAğacı, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Adel Kalemcilik hakkında bilgiler verilmektedir.