GÜNDEM

PINAR ÇOCUK RESİM ATÖLYELERİ MİNİK RESSAMLAR İLE BULUŞUYOR

Yazar  | 

Pınar Çocuk Resim Atölyesi Başlıyor

“Her Şey Çocuklarımız İçin” parolasıyla çocuklara hayallerini resmetme imkânı sunan Pınar Çocuk Resim Atölyesi, Türkiye’nin 8 ilindeki 9 farklı atölye alanında minik ressamlarla buluşmaya hazırlanıyor. Düşlerini renklerle birleştirecek binlerce çocuğun resimleri, 39. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması kapsamında da değerlendirilecek.

Pınar’ın 39 yıldır kesintisiz devam eden Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması paralelinde düzenlenen ve her yıl binlerce çocuğu resim sanatıyla buluşturan Pınar Çocuk Resim Atölyesi başlıyor. Türkiye genelindeki 8 ilde 9 farklı atölye alanında minik ressamlarla buluşacak Atölye’nin ilk durağı, 22-23 Şubat tarihlerinde İzmir Mavibahçe Alışveriş ve Yaşam Merkezi olacak. Pınar Çocuk Resim Atölyesi, İzmir’den sonra sırayla; Konya, Kayseri, Eskişehir, Bursa, İstanbul (Avrupa Yakası), İstanbul (Anadolu Yakası), Gaziantep ve Şanlıurfa’da resim sanatına ilgi duyan çocuklarla bir araya gelecek.


“Her şey çocuklarımız için” parolasıyla çocuklara yönelik uzun soluklu sosyal sorumluluk projeleri yürüten Pınar, çocukları kültür-sanat faaliyetleriyle buluşturmaya devam ediyor. 2016 yılından bu yana Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması ile eş zamanlı düzenlenen Pınar Çocuk Resim Atölyesi, ziyaret edeceği illerdeki 6-14 yaş aralığındaki çocuklara resim yapma imkânı sunacak. Atölye kapsamında uzmanlar tarafından ücretsiz olarak resim eğitimi verilerek, çocukların resim sanatına ve güzel sanatlara olan yeteneklerinin ortaya çıkmasına yardımcı olmaya çalışılıyor.

Pınar Çocuk Resim Atölyesi Programı:

YER

TARİH

İzmir Mavibahçe AVM

22-23 Şubat 2020

Konya Novaland AVM

29 Şubat-1 Mart 2020

Kayseri Park AVM

7-8 Mart 2020

Eskişehir Vega Outlet

14-15 Mart 2020

Bursa Kent Meydanı AVM

21-22 Mart 2020

İstanbul Carousel AVM

28-29 Mart 2020

İstanbul Novada Park AVM

4-5 Nisan 2020

Gaziantep Sanko Park AVM

11-12 Nisan 2020

Şanlıurfa Novada Park AVM

18-19 Nisan 2020

Bir önceki yazımız olan HUAWEI DEVELOPER DAY, TÜRKİYE'DE İLK KEZ DÜZENLENDİ başlıklı makalemizde akıllı telefon, elektronik ve göktürk hakkında bilgiler verilmektedir.