RÖPORTAJ

“OYUNCULUĞA İLGİ DUYDUM, HAYATIM DEĞİŞTİ”

Yazar  | 

“OYUNCULUĞA İLGİ DUYDUM, HAYATIM DEĞİŞTİ”

 

Yıllardır ekranlarda gördüğümüz ve hepimizin yakından tanıdığı Cem Kılıç’la oyunculuk kariyerinden ve vazgeçemediği tutkusu müzikten konuştuk.

 

 

Yıllardır oyunculuk kariyerin başarıyla devam ediyor. Geçmişe dönersek ilk olarak oyuncu olmaya nasıl karar vermiştin ve bu günlere gelmene sebep olan kilit biri ya da olay oldu mu hayatında? 

 

Ankara’da Devlet Tiyatrosu oyuncularıyla tanışmamla oyunculuğa ilgi duymaya başladım. 16-17 yaşlarımdaydım, sık sık onların provalarına ve oyunlarına gitmeye başlamıştım. Bu sayede yavaş yavaş eğitim almaya başlamıştım bile. Ankara Devlet Tiyatrosu oyuncularından Cezmi Gökalp ve Recep Sarı gönüllü olarak hocalık yaptılar bana. Sonra Recep Sarı, ünlü yapımcı Osman Sınav ile tanışmamı sağladı. Sıcak Saatler adlı dizinin hazırlığını yapmakta olan Sınav benimle çalışmak istediğini söyledi, İstanbul’a geliş hikayem böyle.

 

Yeni bir diziye başladın, diziden ve kendi rolünden bahseder misin? 

 

Kanal 7’de 4 sezondur devam eden, yaklaşık 50 ülkede önemli TV kanalları tarafından satın alınmış ve gösterimde olan “Elif” dizisinde oynamaya başladım bu sezon. 5. sezonu birlikte karşılıyoruz bu ekiple. Dizide Levent karakterini oynuyorum. Levent eski polis, şimdilerde yakın koruma olarak çalışıyor. Hümeyra’nın bir korumaya ihtiyacı olmasıyla birlikte yeni bir maceranın içine giriyor.

 

Yakın zamanda sinema filminde oynayacak mısın? Oyunculukla ilgili önümüzdeki yıl nasıl planların olacak? 

Bu yaz Orhan Kılıç’ın yazıp yönettiği bir polisiye filmde cinayet büro amirini oynadım. İzmir’de çekimleri gerçekleşen film bu günlerde vizyonda olacak. Şu an için projeler bunlar.

Beğendiğin ve örnek aldığın oyuncular kim? Kiminle nasıl bir filmde oynamak isterdin? 

Şener Şen, Şevket Altuğ, Uğur Yücel gibi isimleri severek izliyorum.

“ŞARKI SÖYLEMEK BANA İYİ GELİYOR”

Oyunculuk dışında müzik kariyerine de devam ediyorsun. Şarkı söylemeye nasıl başladın ve bunun için herhangi bir müzik eğitimi aldın mı? 

 

Yaklaşık 15 sene önce Beyoğlu’nda Jazz Stop adlı gece kulübünde ilk kez sahne almaya başladım. Arkadaşlarım ve mekanın müdavimleri başladığım günden bu güne beni hiç yalnız bırakmadılar. Halen zaman zaman çeşitli mekanlarda sahne alıyorum. Şan eğitimi değil ama gitar eğitimi aldım. Gitar çalarken de bol bol şarkı söyleyip kendi kendimi eğittim diyebilirim.

 

“Nasıl Bir İnsansın” ve “Çamur” adlı şarkılarında pop müzik dünyasında ben de varım dedin. Bu şarkıların öncesi de var ama bu şarkılarla birlikte müzik kariyerin tam olarak şekillendi diyebilir misin? 

 

Müziği bir kariyer beklediğim için değil, tamamen zevk için yapıyorum aslında. Şarkı söylemek bana iyi geliyor. İyi gelmeye devam ettiği sürece hem sahnede hem stüdyoda şarkı söylemeye devam edeceğim sanırım.

 

Yıllardır sahne alıyor ve gece hayatını aranan isimlerinden biri olmayı başarıyorsun. İnsanları eğlendirmenin sırrı ne? Seni izlemeye gelenler nasıl bir sahne ile karşılaşıyor?

 

Ben sahne yapmaya başlamadan evvel uzun yıllar mekanlarda zaman geçirdim. Kemancı, Mojo, Hayal Kahvesi gibi çok özel mekanlarda çok iyi gruplar ve solistler dinledim. Sanırım eğlencenin nasıl yapılabildiğini o zamanlarda öğrenmiştim.

 

“MÜTHİŞ BİR GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ VAR”

Müzik dünyasında beğendiğin isimler kimler? Son dönemde yapılan şarkıları nasıl buluyorsun? Çok beğendiğin projeler var mı? 

 

Kenan Doğulu, Ozan Doğulu, Soner Sarıkabadayı, Sezen Aksu gibi müzisyenleri severek dinliyorum. Şu anda tüm dünyada ve Türkiye’de çok fazla üretim var. Her gün yüzlerce şarkı giriyor hayatımıza. Bu hem çok sevindirici öte yandan da müthiş bir gürültü kirliliği. Ben takip etmeyi bıraktım artık. Zaten arasında iyi olanlar elenip dünyama giriyor bir şekilde.

 

Düet yapmayı düşünüyor musun? Yakında bir proje albümünde yer alacak mısın? 

 

Düet hiç düşünmedim şimdiye kadar, keşke yapsam öyle bir şey.

 

Sahnede söylemekten en fazla keyif aldığın şarkılar hangileri? 

 

Sahneye ilk başladığım yıllarda rock müzik en top noktasındaydı. Mor ve Ötesi, Şebnem Ferah, Teoman, Duman vb. şarkıları hem dinlemesi hem söylemesi çok zevk veriyordu. Fakat birden ne olduysa üretimi bıraktılar. Halen bazılarını söylüyorum ama daha çok pop şarkılar dinlenmeye ve söylenmeye başlandı. “Gemiler” şarkısını halen severek söylüyorum.

 

Sosyal sorumluluk projelerine katılıyor musun? Özellikle desteklediğin bir konu var mı? 

 

Elimden geldiğince ve zamanım yettiğince destek veriyorum tabii ki. Böbrek Vakfı, Çocuk Esirgeme Kurumu ve sokak hayvanları ile ilgili dernekler özellikle destek verdiğim sosyal sorumluluk alanları.

 

Yakın zamanda gerçekleşecek projelerin neler? Oyunculuk ve müzik dışında başka neler yaparak vakit geçiriyorsun? 

 

Bu günlerde yeni bir tekli şarkı çıkartmak üzereyim. Sahne çalışmalarım yine devam edecek. Bir de tek kişilik bir oyun yazıyorum. Yaza doğru provalarına başlarım sanırım. Tiyatroyu da çok özledim.

 

Röportaj: Mine Ayman

Instagram & Twitter: @mineayman

 

Bir önceki yazımız olan “SPORU ZAYIFLAMAK İÇİN YAPMIYORUM” başlıklı makalemizde göktürk, göktürk haber ve göktürk spor hakkında bilgiler verilmektedir.