GÜNDEM

MUTFAĞIN UZMANI THERMOMIX’TEN ÇOCUKLARA YEMEĞİ SEVDİRECEK TARİFLER!

Yazar  | 

Çocuklardaki iştahsızlık, yemek seçiciliği ve tek düze beslenme gibi problemler anneleri oldukça zorluyor. Mutfağın uzmanı Thermomix çocuklara hem besinlerin değerini kaybetmeden hazırlanabilecek hem de sevmedikleri sebzeleri bile yedirebilecek tarifler konusunda annelerin imdadına koşuyor. 12 mutfak aletinin yaptığı işi aynı anda tek başına yapan çok fonksiyonlu dijital mutfak aleti Thermomix, sağlıklı, kolay ve hızlı yemekler hazırlama özelliğiyle annelere rahat bir nefes aldırıyor.

Seçici çocuklara yemeği sevdirmenin yolları”

Çocukları yemek konusunda seçici olan annelerin işlerini kolaylaştırmak için Thermomix birçok fırsat sunuyor.

Mutfağın uzmanı Thermomix sayesinde; sunuma ayıracak vakit bulabilir çocuklarınıza Gökkuşağı Pizza ve Beyaz Tost Ekmeği ve Ispanak Pesto gibi görsel anlamda da çocukların ilgisini çekecek leziz tarifler hazırlayabilirsiniz.

Yaban Mersinli Çikolata Bar ve Muzlu Milkshake gibi sevdiği tarifleri Thermomix’in dijital ekranı ve fonksiyonları sayesinde dakikalar için de hazırlayabilirsiniz. Hatta tarifleri Thermomix sayesinde çocuklarınızla birlikte hazırlayarak, ilgilerini artırabilirsiniz.

Hem sağlıklı hem de çocukların seveceği bir atıştırmalık: Yabanmersinli Çikolatalı Bar

Malzemeler:

230 gram kurutulmuş yaban mersini

125 gram çekirdeksiz yumuşak hurma

2 tatlı kaşığı kakao

100 gram Hindistan cevizi tozu

2 tatlı kaşığı bal

50 g beyaz çikolata, parçalara bölünmüş (2 cm)

50 g sütlü çikolata, parçalara bölünmüş (2 cm)

Yapılışı:

1. Kek kalıbını, tabanını kaplayacak ve uzun kenarlarından 1 cm taşacak şekilde pişirme kağıdıyla kaplayıp kenara alın. Yaban mersini, hurma, kakao, Hindistan cevizi tozu ve balı karıştırma kabına koyup 25 sn/hız 7’de karıştırın.

2. Karıştırma kabının kenarlarını spatula ile sıyırıp 20 sn/hız 10’da tekrar karıştırın. Kalıba aktarıp, sıkıca bastırarak üzerini düzleştirin. Sertleşmesi için buzdolabına kaldırın (yakl. 1 saat).

3. Bir tepsiye yağlı kâğıt serin. Barı kalıptan çıkarıp dilimleyip (yakl. 2 cm kalınlığında) tepsiye yerleştirin.

4. Beyaz çikolatayı karıştırma kabına koyup 3 dk/50°C/karıştırma hızında eritin.

5. Karıştırma kabının kenarlarını spatula ile sıyırıp 1 dk/50°C/hız 2’de tekrar eritin. İnce çizgiler halinde barların üzerine akıtın.

6. Karıştırma kabını temizlemeden, içine sütlü çikolatayı koyun ve 3 dk/50°C/karıştırma hızında eritin. Karıştırma kabının kenarlarını spatula ile sıyırın.

7. 1 dk/50°C/hız 1’de tekrar eritin. Beyaz çikolatayı akıttığınız gibi inci çizgiler halinde barların üzerine akıtın. Çikolatanın sertleşmesi için barları buzdolabına kaldırın (yakl. 20 dk).

Thermomix’i incelemek, yarattığı mucizeye yakından tanık olmak ve daha fazla bilgiye ulaşmak için www.thermomix.com.tr internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Milli Basketbolcu Merve Aydın, İspanya Süper Lig ekiplerinden Al-Qazeres'e transfer oldu başlıklı makalemizde Al-Qazeres, fransa ve ispanya hakkında bilgiler verilmektedir.