GÜNDEM

MATEMATİK YOL HARİTAMIZDA NELER YAPIYORUZ?…

Yazar  | 

MATEMATİK YOL HARİTAMIZDA NELER YAPIYORUZ ?..

Matematik’te öğrencimize yol arkadaşlığı yapıyoruz. Sayılar ve çizgiler hayatın her yerinde ve bunları anlamlandıran bir bakış açısı en büyük hedefimiz.
Yeni yöntemlerle yazılan sorulara uygun bakış açısı geliştiren öğrenciler için yeni yöntem ve teknikler geliştiriyoruz
Öğrenmek kalıcı kazanımlarla anlam bulur. Matematik bu anlam arayışının ta kendisidir.
Günlük hayatımızın neredeyse her yerinde matematik vardır. Bilinç altımızda her şeyi hesaplar kıyaslar ve kararlar veririz.
Mesela çocuğumuza verdiğimiz harçlığı bile metematik becerisi edinmesine bir fırsattır. Parası ile ne almak istediği,kaç TL ye ihtiyacı olduğu,markette bir şeyler almak istediğinde ne kadar para üstü alacağını hesaplaya bilmesi ,mutfakta bir yemek yada pasta hazırlama ya yardımcı olduğunda kaç bardak ölçü kullanacağını ve ne kadar sürede pişebileceğini hesaplaması, pastanın tepsiye tahminen kaç adetinin sığabileceğinden tutunda bir pizzayı 3 arkadaşıyla eşit olarak paylaşmak istediğinde her birine kaç dilim pizza düşeceğini hesaplaması, evinden okuluna kaç dakikada yürüyeceği ,kaç çift çorabı ve ayakkabısı olduğunu söylemesine kadar matematik hayatımızın her yerindedir. Bu yüzden matematiği doğru teknikler ve günlük yaşamımız la yoğurup  öğrencimize aktarmak en önemli hedeflerimizden biridir.

Bilginin kaynağına yolculuk etmek ve o kaynaktan beslenmek, sabır ve matematik sevgisi en değerli öğrenme yolculuğudur. Öğrencilerimizle bu yolculukta birlikte yol almaktan mutluluk duyarız…

 

Bir önceki yazımız olan Tırnaklarda Yeni Trend, Nail Art Göktürk İnsta nail Studio’da.. başlıklı makalemizde Ayak Terapisi, İnsta nail Studio ve İpek kirpik hakkında bilgiler verilmektedir.