GÖKTÜRK'TE HAYAT

Matematik Öğretmeni Ömer Bilir ile Eğitim Modeli ve Matematiği Sevdirme Yöntemlerini Konuştuk..

Yazar  | 
Matematik Öğretmeni Ömer Bilir ile Eğitim Modeli ve Matematiği Sevdirme Yöntemlerini Konuştuk..
kendinizi kısaca tanıtır mısınız?
Merhabalar ömer Hoca ben, Ondokuz Mayıs Üniverisitesi matematik öğretmenliği mezunuyum. 8 yıllık kolej deneyimim ve 13 yıllık meslek hayatım var.
Öğrencilerinize nasıl bir eğitim modeliyle hitap ediyorsunuz?
Öğrencinin kendini tanıması, matematik dersine ön yargısı olup olmaması, nelerden hoşlandığı, öğrencinin sağ beyninin mi güçlü olduğu yani( türkçe, edebiyat,sosyal) yoksa sol beyninin mi daha güçlü olduğu (matematik,fizik, fen ).bunu ölçmeye çalıştıktan sonra öğrencinin dünyasına inmeye çalışıyorum.
Öğrencinin gizil yani örtük özelliklerini keşfetmeye çalışıyorum.
Her öğrenci birer saklı potansiyeldir ve görevim bu potansiyeli bir şekilde ortaya çıkarmaktır. Derse başlamadan önce öğretmen ve öğrenci doğru iletişim kanalında buluşmalı. Çünkü bu iletişim kanalı ne kadar sağlıklı olursa öğrencinin derse bakış açısı da dersten alacağı performans ta bu kadar yüksek olacaktır…
Öğrencilerinizle bu kadar iyi anlaşmanızın sırrı nedir?

Çocukların adı çocuktur sadece,aslında onlar büyüktürler. İç görüleri daha geniştir, eğer birileri onları severse bunu hemen hissederler ve bende çocukları çok seviyorum, mesleğimi büyük bir sevgiyle yapıyorum. Sanırım öğrenciler bu içimdeki sevgiyi ve çocuklara olan hislerimi biliyorlar, görüyorlar, hissediyorlar. Bu yüzden de öğrencilerimle birlikte ders çalışırken tıpkı bir oyun oynuyor edasıyla o dersi daha keyifli hale getiriyoruz. O ders ne kadar keyifli hale gelirse öğrenci daha çok verim alıyor ve bende çok mutlu oluyorum.

Çünkü onlar bizim geleceğimiz ve her şeyimiz…

Bir önceki yazımız olan Tick Tock Kumpir&Waffle'ın Eşsiz Lezzetlerini Tatmak İçin Evden de Sipariş Verebilirsiniz! başlıklı makalemizde göktürk, Göktürk'te Kumpir nerede yenir? ve Göktürk'te waffle hakkında bilgiler verilmektedir.