MODA

L’unica Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Ali Samantır, bahçe mobilyalarında 2017 trendlerini anlatıyor.

Yazar  | 

 

Yaz aylarına adım adım yaklaştığımız şu günlerde seçeceğimiz bahçe mobilyaları için trendleri araştırma zamanı geldi. Tıpkı giyim kuşam modası gibi dekorasyonun da modası zaman içerisinde değişim gösteriyor ve çeşitleniyor. Bahçeler, balkonlar, teraslar gibi açık hava mekanları yaz aylarında en çok zaman geçirilen en keyifli alanları oluşturuyor. Bu alanlar için seçimlerimizi yaparken trendler ışında karar vermek kullanırken tutkuyla bağlı olacağımız mobilyaları belirleyebilmek adına önemli oluyor. Yeni mobilyalar için araştırmalara başlayanlara kolaylık sağlamayı hedefleyen L’unica Yönetim Kurulu Üyesi Kaan Ali Samantır,bahçe mobilyalarında 2017 trendlerini anlatıyor.

 

Farklı materyaller karışıyor

Bahçe mobilyalarında son dönemlerde çok farklı tarzlar bir arada sunuluyor. 2017 yılında da bahçelerde neredeyse her tarz konuşacak. Bu yıl bahçelerimizi tek düzelikten çıkaracağız. Seçtiğimiz bir bahçe mobilyasında ahşap, metal, kumaş, ip gibi çeşitli materyalleri bir arada görebileceğiz. Bu karışımlardan çıkan güzel sonuçları modern, vintage ve casual serilerle bahçelerimize taşıyacağız. Teak ağacı, sentetik rattan ve alüminyum malzemeler de yine bu dönemde adından sıklıkla söz ettirecek. Özetle, koleksiyonlarda her malzemeden ürünle karşılaşacağız. Dolayısıyla ürünleri seçerken kişisel tercihler devreye girecek. Tamamen doğal görünümlü bahçe mobilyası sevenler, teak malzeme bir ürünle dış mekanlara prestijli ve estetik bir görünüm kazandırabilecek. Sentetik rattan ve alüminyum malzeme ürünler hafif olmaları ve yüksek dayanıklılık göstermeleriyle tercih sebebi olabilecekler. Bu malzemelerin kombin halde kullanıldığı mobilyalar da bahçelerin gözdesi olacak. 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonlarında her zevke uygun, evlerle de uyum sağlayacak farklı malzemelerin şaşırtan kombinasyonlarını çok çeşitli versiyonlar halinde göreceğiz.

Bej, vizon, gri ve siyah ön plana çıkıyor

Bu yıl koleksiyonlarda genellikle vizon renkler ön planda olacak. Bej, gri ve siyah renkler de sıklıkla karşımıza çıkacak. Zeminlerde açık renkler popülerlik kazanırken, siyah renk özellikle metal aksamlarda, mobilya ayaklarında, kulplarında ve mobilyaların yüzeylerinde kendini gösterecek. Cesur detayların sakinlikle buluştuğu tasarımların yanı sıra neşeli ve enerji veren renkler de bu sezonda oldukça iddialı olacak diyebiliriz.

 

 

 

 

Modern çizgilerle eskiye dönüş

Bahçe mobilyalarında bu yıl biraz daha eskiye dönük modeller ön plana çıkacak. Eski zamanlarda kullanılmış objelerden esinlenilerek dizayn edilmiş ve yenilenmiş tasarımlarla bahçelerimizde keyifli anlar yaşayacağız.

Konfor, dayanıklılık ve estetik ön plana çıkıyor

Mobilyalar evlerin ve bahçelerin en değerli objeleri, bahçe ise insanlar için keyfin ve rahatlığın ön sıralara konulduğu bir alan. Bu nedenle bu alanlar uzun zaman zevkle kullanacağımız parçalardan oluşmalı. Dolayısıyla trendleri takip etmekle birlikte genel olarak bahçe mobilyalarında fonksiyonelliği ve konforu ön planda tutmak uzun süreli mutluluk sağlıyor. Tüketicilerin tercihleri genel olarak kaliteli, dayanıklı, uzun ömürlü, bakımı kolay ve rahat ürünlerden yana oluyor. Bu nedenle keyif anlarımıza eşlik eden bu nadide parçaların 2017 yılında rahatlığıyla ön plana çıktığını göreceğiz. Detaylara özen gösterilen koleksiyonların şıklıklarıyla da göz doldurduğuna şahit olacağız. 2017 ilkbahar-yaz koleksiyonlarında tasarımı ve kalitesi ile öne çıkan kullanıcı dostu pek çok iddialı ürünle karşılaşacağız. Konfor, dayanıklılık ya da estetik görünüm gibi kriterler teak ağacı, sentetik rattan ve alüminyum malzemelerle rahatlıkla sağlanabilecek. Önemli olan tüketicinin hangi kriterleri ön planda tuttuğu ve buna göre doğru seçim yapıp yapmadığı diyebiliriz.

L’unica Hakkında

Fonksiyonelliğin ve kalitenin ön planda tutulduğu tasarımlarını konfor ve estetikle buluşturan bahçe mobilyası markası L’unica; Oturma Grupları, Yemek Grupları ve Keyif Ürünleri olmak üzere üç ana kategoride ürünler sunuyor. L’unica’da koltuktan masa ve sandalyeye, sehpadan servis arabasına, salıncaktan şezlonga, dresuardan sandığa, gazebodan daybed’e ve çok çeşitli aksesuarlara kadar bahçe dekorasyonu için gerekli her türlü mobilya yer alıyor. Bu ürünler Ahşap (Teak), Metal ve Sentetik Rattan çeşitleri ile farklı zevklere hitap ediyor. L’unica markalı bahçe mobilyalarının yanı sıra ödüllü tasarımlarıyla dikkat çeken Belçikalı Oasiq, İskandinav tasarım özelliklerine sahip Danimarkalı Houe, premium tasarımlarıyla dünyaca ünlü Danimarkalı Cane-line markalarının ürünlerini de Türkiye’ye getiren L’unica; ayrıca Happy Cocooning markalı şömine masaları ile Weber, Morso ve Big Green Egg markalı üst düzey bahçe mangallarını da müdavimleriyle buluşturuyor. Bahçeler, balkonlar, teraslar gibi açık hava mekanlarına prestij ve keyif katan modern çizgileriyle dikkat çeken L’unica’nın 2017 yılı ilkbahar-yaz koleksiyonunda, tasarımı ve kalitesi ile öne çıkan kullanıcı dostu pek çok iddialı ürün yer alıyor.

www.lunica.com.tr

Bir önceki yazımız olan Erkek Mücevher Modasına Tarihi Dokunuş Atasay Vive Le Roi “Kudret” başlıklı makalemizde Atasay, Atasay Vive Le ROI’ ve Kudret yüzüğü hakkında bilgiler verilmektedir.