İYİ YAŞAM

Kaizen Beautıfy’da SAÇ SİMÜLASYONU İLE 3 SAATTE SAÇLANMAK MÜMKÜN

Yazar  | 

 

Saç simülasyonu, özel bir cihaz ve boyalarla yapılan bir çeşit pigmentasyon işlemidir. 3 boyutlu saç efekti yaratarak, saçların seyrek olduğu bölgelerde gür bir görünüm sağlar. Saç diplerine uygulanır. Scalp pigmentasyon, saç dövmesi gibi isimlerle de bilinmektedir.

 

 

 

Saç simülasyonunda ne tür boyalar kullanılır?

Saç simülasyonu, saç dövmesi olarak bilinse de esasında kullanılan boyalar ve işlem yapılan makine tamamen farklıdır. Saç pigmentasyonu uygulamasında tamamen bu işlem için özel olarak üretilmiş boyalar kullanılır. Dövme boyası kullanılarak yapılan işlemlerde bir süre sonra renk değişimi meydana gelebilir bu nedenle, Kaizen Beautify’da yapılan uygulamalarda dövme boyası kullanılmaz.

Ne kadar kalıcıdır?

Ortalama 5 yıl kalıcıdır. 5 yıl sonra kişinin yeni saç haritasına göre işlem yenilenir.

Beyaz saça uygulanır mı?

Beyaz saça da saç simülasyonu uygulaması yapılabilir. Hatta bölgesel renk farklılıkları varsa ona uygun şekilde pigmentasyon yapılır.

Ağrı veya acı hissedilir mi?

Saç simülasyonu, cerrahi bir operasyon değildir. Bu nedenle ağrı veya acı hissi oluşmaz. Sadece mikro iğnelerle işlem yapıldığından dolayı, minimal düzeyde bir hassasiyet oluşabilir. Bu durumda da özel kremler kullanılarak bu his ortadan kaldırılır. İşlem sonrasında günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Kaç seans sürer?

Saç simülasyonu işlemi tek seansta tamamlanır. Uygulamadan 10-15 gün sonra, gerekiyorsa rötuş yapılır. Uygulama süresi, saçlardaki seyreklik durumuna göre ortalama 3 saat sürer. Seans bitiminde anında sonuç alınır.

Detaylı bilgi, https://kaizenbeautify.com/sac-simulasyonu/

Kaizen Beautify

Tel: 0212 322 62 00

Cep: 0545 322 62 00 ( Whatsapp’dan yazabilir veya arayarak bilgi alabilirsiniz.)

 

 

Bir önceki yazımız olan Mevlana Balık Göktürk Caddesindeki Yeni Yerinde Hizmetinizde... başlıklı makalemizde balık, göktürk ve Mevlana Balık hakkında bilgiler verilmektedir.