GÜNDEM

Jumbo 75. Yılını Sanat, Tasarım ve Lüks Deneyimi Yaşatacak Yatırımlarıyla Kutluyor

Yazar  | 

Zamansız tasarımları ile eşlik ettiği en güzel anılara değer katan Jumbo 75. yılını kutluyor. Tasarımı ve sanatı odağına alan marka; bu sene birbirinden özel etkinliklere imza atarken, ilerleyen dönemlerde de yeni çalışmalarla sofra ve mutfaklarda yarattığı farklı dokunuşları, yaşamın içinde de sürdürmeye devam edecek.
Sektöre 1947 yılında Çemberlitaş’da küçük bir çatal-bıçak atölyesi ile adım atan Jumbo, bugün vizyoner bakışı ve yenilikçi yaklaşımı ile fark yaratan işlere imza atmaya devam ediyor. Geniş ürün gamı ve zamansız tasarımları ile mutfak ve sofra ürünleri denildiğinde ilk akla gelen Jumbo’nun Genel Müdürü Sami Hotak, sahip oldukları mirası en iyi şekilde temsil etmek için hassas ve özenli olduklarının altını çiziyor. Hotak “Jumbo hem evler, hem de HORECA kanalında vazgeçilmez bir marka oldu. 75 yıl içerisinde büyüdü, olgunlaştı ve şu anda sadece ürün üretmenin ötesinde felsefesi olan bir yaşam tarzı oldu. Bu döngüye farklı boyutlar katmak için çalışıyoruz. Yaratıcılığı, sanatı önemsiyoruz. Bu nedenle yeni nesil sanatçı platformu BASE ile yaptığımız iş birliği kapsamında 75.yıl logomuzu genç sanatçıların bakış açısına ve yaratıcı dokunuşuna emanet ettik. Çok değerli çalışmalar içerisinden bizim çizgimizi destekleyecek bir logoyu seçtik ve tüm çalışmalarımıza, görsellerimize adapte ettik. Ayrıca Jumbo’nun simgesi haline gelen fil sembolünü ve ürünlerin yaratıcı, farklı bakış açıları ile yorumlayarak hazırlanan eserlerin yer aldığı “Zamansız Yolculuk” sergimizi sanatseverlerle buluşturduk. İnanıyoruz ki; sanatın renkleri Jumbo şıklığı ile çok örtüşüyor. Bundan sonraki süreçte de marka yatırımlarımızın bir yanında sanat ve tasarım da olacak.

Lüks ve Damıtılmış Zevke Hitap Eden Ürünler ve Yeni Markalar

Zamansız tasarımları premium ürünlerle buluşturan Jumbo, yeni dönem stratejisini üründe ve hizmette farklılaşmak üzerine kurguluyor. Dünyaca bilinen markaların Türkiye’de tüketici ile buluşması için girişimlerde bulunduklarını belirten Sami Hotak, bunun ilk adımı olan İtalyan Guzzini markasının ürünlerinin mağazalarda ilgi gördüğünü dile getirdi. Hotak “Jumbo köklü bir marka olmasının yanında zamanın getirdiği dönüşümü kendi ruhuna göre adapte edebilen bir marka. Tasarımlarımızda ve kalitemizde aynı çizgiyi koruyoruz. Farkımızı ise şimdi yeni markaları ürün gamımıza dahil ederek ortaya koyuyoruz. 1912 yılında kurulan dünyanın en kaliteli ham maddeyi kullanarak akrilik ürünler yapan ile Guzzini anlaştık. Özellikle tekne kullanıcıları tarafından da yoğun ilgi gördü. İş birliğimizin ikinci aşamasında ise Jumbo’ya özel bir koleksiyon hazırlayacağız. Şu anda 50 farklı başarılı tasarımcı ile çalışıyor. Hepsi de kendi alanının en iyi isimleri. Jumbo olarak biz de kendi zamansız tasarımlarımızı Guzzini kalitesi ile buluşturmak istiyoruz. Bununla beraber lüks segmentteki farklı ürünleri de markamız altında sunmaya devam ediyoruz. Termos grubu ile Alman Alfi markası, sofra aksesuarları için Alman Gefu markası, marine ve outdoor ürünleri için Alman Koziol markası, kek pastacılık ürünleri için İtalyan Silikomart markası, sofra ürünleri için Fransız Revol markası, bıçak için Fransız Jean Dubost markası, ekmek ve saklama ürünlerinde Alman Wesco markası, outdoor ve saklama ürünleri için ise İspanyol Lekuee markasını mağazalarımızda tüketicilerimiz ile buluşturduk.”dedi.

Bir önceki yazımız olan Sushi Manga Yeni Konseptiyle Le Méridien Istanbul Etiler’de başlıklı makalemizde Hiroki Takemura, Le Méridien Istanbul Etiler ve lounge konsept hakkında bilgiler verilmektedir.