GÜNDEM

JTI’nın Türkiye Genel Müdürü Kemer Country Otelin havuzda öldü

Yazar  | 

JTI’nın Türkiye Genel Müdürü havuzda öldü

Türkiye’nin ikinci büyük sigara şirketi Japan Tobacco International’ın (JTI) Türkiye Genel Müdürü Lübnan asıllı İngiliz vatandaşı Karim Raydan, 5 yıldır kaldığı Eyüp Göktürk Country Hotel Villa Evleri’nin havuzunda hayatını kaybetti. Polis kaydına ‘şüpheli ölüm’ olarak geçen olayda, Raydan’ın boğulduğu mu yoksa farklı bir nedenden mi öldüğü Adli Tıp Kurumu incelemesinden sonra netlik kazanacağı belirtildi

Ülkemizdeki en büyük sigara firmalarından olan JTI’nın CEO’su Karim Raydan, sabah saatlerinde ailesiyle kaldığı Eyüpsultan

Göktürk Atlıspor Caddesi’ndeki bir Kemer Country otelde sabah 09.00 sıralarında SPA’dan çıkarak havuza girdi. Suda kısa süre yüzen Raydan’ın fenalaştığını gören bir kişi 2 çocuk babası olan CEO’ya yardım etmek istedi. Karim Raydan’ın nefes alması için başını suyun üzerinde tutmaya çalışan otel müşterisi, görevlilerden yardım istedi. Raydan, yardımına koşanlar tarafından sudan çıkarıldı. Sağlık ekiplerine haber verilirken, otelde müşteri olan bir doktordan da yardım istendi.

İlk müdahaleyi yapan doktor, Raydan’ın kendisine “Yüksek tansiyon hastasıyım’ dediği öğrenildi. Müdahalenin ardından Karim Raydan ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak JTI’nin Kasım 2015’ten beri Türkiye CEO’su olan Raydan, tüm çabalara rağmen kurtarılamadı.

Bir önceki yazımız olan Hasdal’da zincirleme kaza!! başlıklı makalemizde göktürk, Hasdalkaza ve metroturizm hakkında bilgiler verilmektedir.