KEŞİF

İstanbul’un yeni eğlence ve yeme-içme merkezi Oligark açıldı

Yazar  | 

İstanbul’un yeni eğlence ve yeme-içme merkezi Oligark açıldı

İstanbul Boğazı’nın yeni incisi Oligark Kuruçeşme’de açıldı. Boğaza sıfır, 5 bin metrekarelik alanda konumlanan Oligark, , kış aylarında bünyesinde bulundurduğu dört farklı restoran ve bir kışlık gece kulübü ile; yaz sezonunda ise yaklaşık 3 bin kişilik gece kulübü hizmet verecek. İstanbul’un yeni yeme-içme ve eğlence kompleksi olacak Oligark’ın işletmesini ise başarılı isim Ufuk Gündoğdu yapacak.

Kuruçeşme’nin yeni gözdesi olma yolunda hızlı ilerleyen mekanda Bey Lokantası’nın yanı sıra yer alan Ali Ocakbaşı ve Ringa Balık Restaurant ise önümüzdeki ay açılacak. Oligark, birbirinden leziz menüsü ve dj performanslarının yer aldığı gece kulübü ile misafirlerini şehir hayatının stresinden arındıracak.

BEY LOKANTASI’NIN MENÜSÜ UMUT KARAKUŞ’A EMANET

Modernize edilmiş Türk mutfağı şeklinde tasarlanan Bey Lokantası, Oligark’ın içerisinde bulunan lezzet duraklarından biri. Lokantanın şeflik görevini şair ruhlu ünlü şef Umut Karakuş üstleniyor. Yemeklere şiirler yazan ünlü şef, yaptığı birbirinden lezzetli yemeklerle Oligark’ı İstanbul’un en leziz ziyafet merkezlerinden biri haline getirecek.  Restoran İstanbul boğaz manzarası eşliğinde yaklaşık 140 kişiye hizmet verecek.

İstanbul Boğazı manzaralı gece kulübü ile geç saatlere kadar hizmet verecek olan mekanda, gece kulübünün müzik konsepti vokalli house ve fun müziklerden oluşuyor. İstanbul gece hayatının yeni gözdesi olma yolunda hızlı ilerleyen gece kulübü ise geç saatlere kadar açık olacak. Oligark’ın müzik direktörlüğü görevini ünlü DJ Murat Uncuoğlu üstleniyor. Sezon boyunca yerli ve yabancı isimler kabinde yer alacak.

 

VINTAGE VE MODERNİZMİN MÜKEMMEL UYUMU İLE TASARLANDI

Oligark’ın mimarisinde ise Page Mimarlık’ın imzası bulunuyor. Mekan, 80’lerin vintage’ı ile ve günümüz mimarisinin birleşiminden oluşan özgün mimarisi ile misafirlerini büyülemeye hazırlanıyor.

 

 

 

 

 

TÜM MENÜLER ÜNLÜ ŞEF UMUT KARAKUŞ’TAN

Oligark’ın kendi restoranı Bey Lokantası’nın şefliğini ise Umut Karakuş üstlendi. Modernize edilmiş Türk mutfağından lezzetlerin yer aldığı Bey Lokantası, 140 kişiye hizmet verecek şekilde tasarlandı. Bey Lokantası kapılarını açarken diğer restoranlar Ali Ocakbaşı, Ringa Balık Restaurant ise önümüzdeki ay müdavimleri ile buluşacak.

VOKALLİ HOUSE VE FUN MÜZİKSEVERLER OLİGARK’A

İstanbul Boğazı’nın muhteşem manzarasıyla sınırsız eğlence yaşatacak gece kulübü Oligark’ın müzik konsepti vokalli house ve fun müziklerden oluşuyor.  Geç saatlere kadar hizmet verecek Oligark İstanbul gece hayatının yeni merkezi olmaya aday gözüküyor. Yaklaşık 800 kişilik kapasitesi olan mekanda sezon boyunca tanınmış Türk ve yabancı isimler kabinde çalacak.

VINTAGE VE MODERNİZMİN MÜKEMMEL UYUMU İLE TASARLANDI

Oligark’ın mimarisinde ise Page Mimarlık’ın imzası bulunuyor. Mekan, 80’lerin vintage’ı ile ve günümüz mimarisinin birleşiminden oluşan özgün mimarisi ile misafirlerini büyülemeye hazırlanıyor.

Bir önceki yazımız olan 20 yıllık hayal :Salash Gurme başlıklı makalemizde Salashgurme hakkında bilgiler verilmektedir.