GÜNDEM

İstanbul’da Bir İlk! “BAĞIMSIZLIK KÖYÜNDE DEĞİŞİM SENİNLE MÜMKÜN”

Yazar  | 

Vatandaşların sorunlarını çözen, istek ve ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar gerçekleştiren Eyüpsultan Belediyesi, ülkemizin büyük bir sorunu olan madde bağımlılığı ile ilgili, İstanbul’da bir ilk olacak özgün bir projeyi daha hayata geçiriyor.

Bağımsızlık Köyü’nde Değişim Seninle Mümkün” adlı projenin açılış töreni, 26 Haziran Cuma günü saat 14:30’da Kemerburgaz’da yapılacak.

İstanbul Kalkınma Ajansı 2018 Yılı Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında “Bağımsızlık Köyü’nde Değişim Seninle Mümkün” adlı proje çerçevesinde bağımlılıkla mücadele ve takip merkezi yer alıyor.

Merkez, bugüne kadar benzeri olmayan eğitim, uygulama, atölye, rehabilitasyon çalışmalarıyla dikkat çekiyor.

Bağımsızlık Köyü’nde Değişim Seninle Mümkün” isimli proje, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü, İstanbul Valiliği, Eyüpsultan Belediyesi ve Eyüpsultan Kültür, Sanat, Spor, Eğitim ve Dayanışma Derneği işbirliği ile gerçekleştirildi.

14 BİN 970 METREKARE ALAN ÜZERİNE KURULDU

Kemerburgaz’da 14 bin 970 metrekare alan üzerine kurulan projede birçok atölye çalışması yer alıyor.

YARATICI DRAMA VE MÜZİK ATÖLYELERİ BULUNUYOR

Merkezde; drama ile etkin eğitim, beden dili, çiçek aranjmanı, yemek yapımı, yaratıcı drama ve müzik atölyeleri eğitimleri verilecek. Ayrıca Terapi Bahçesi ve yürüyüş yolu da var.

TÜRKİYE’DE TARIMLA TERAPİ YÖNTEMİNİN RESMİ KURUMLARDA KULLANILACAĞI İLK PROJE

Bağımsızlık Köyünde, madde bağımlılarının, Park, Bahçe ve Koruların Bakımı, Organik Tarım ve Sebze Fidesi Üretimi alanlarında eğitimler almaları sağlanacak. Bağımlılıkla mücadele eden kişiler oluşturulacak terapi bahçesinde rehabilite edilecekler.

Tarımla terapi yöntemi yurt dışında madde bağımlılığı tedavisinde kullanılan bir model. Bağımsızlık Köyü projesi bu anlamda Türkiye’de tarımla terapi yönteminin resmi kurumlarda kullanılacağı ilk proje olacak.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken’in yanı sıra, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdür Yardımcısı Hasan Akceviz, İstanbul Denetimli Serbestlik Müdürü Necmi Sultani ve çok sayıda Eyüpsultanlı’nın katılacağı “Bağımsızlık Köyünde Değişim Seninle Mümkün” isimli projenin açılış töreni 26 Haziran Cuma Saat 14:30 ‘da gerçekleşecektir.

 

YER: Mithatpaşa Mahallesi Kumru Sokak. (Alkuzu Çiftliği Yanı) Kemerburgaz/Eyüpsultan

 

Bir önceki yazımız olan Paris’ten dünyaya yayılan efsanevi Buddha-Bar Beach, Caresse Bodrum’un dingin ve sakin koyunda açıldı… başlıklı makalemizde a Luxury Collection Resort & Spa, Buddha-Bar Beach ve Büyükhanlı Kardeşler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Volkan Büyükhanlı hakkında bilgiler verilmektedir.