KEŞİF

International Convention of the Wedding Fraternity

Yazar  | 

“Uluslararası Düğünler Konferansı” Haziran’da ilk kez İstanbul’da

Hintlilerin meşhur zengin düğünlerini dünyaya tanıtan ve bu endüstride çalışan organizatörleri bir araya getiren “Uluslararası Düğünler Konferansı ICWF (International Convention of the Wedding Fraternity)’’ bu sene ilk kez Hindistan dışında düzenlenerek Haziran ayında İstanbul’da gerçekleşecek.

Her yıl Hindistan’da yapılan bu konferansın ilk Avrupa ayağı İstanbul olacak ve bu organizasyonda dünyanın sayılı ülkelerinden gelen ünlü düğün planlamacıları İstanbul’da toplanacak.

Turizmde farklı açılımların peşinde olan Türkiye, dünyanın en çok para harcanan Hint düğünlerini ülkemize çekmek için yürüttüğü çalışmalarda büyük bir başarıya imza attı. Kültür ve Turizm  Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü, Türk Hava Yolları, Crystal Concepts Etkinlik firması ve Türk Hindistan Turizm Konseyi ile birlikte 2017 yılında pek çok ortak ağırlama programı yapan Türkiye, Hint düğünlerine yönelik bu tanıtım faaliyetinde Avrupa ülkelerinin bir adım önüne geçerek önemli bir kazanım elde etti.

4-5 Haziran 2018’de Hint düğünlerinin bir numaralı adresi Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da yapılacak  olan konferansa konuşmacı olarak gelecek sürpriz isimler arasında Amerika ‘da Jennifer Aniston, Tom Cruise, Jennifer Lopez, Oprah Winfrey ve Kim Kardashian’ın düğünlerini planlayan Colin Cowie, Belcika’lı ünlü çicek tasarımcısı Tomas De Bruyne ve Hindistan’ın en zengin ailelerine gelinlik tasarlayan modacı  Anamika Khanna bulunuyor.

Destinasyon düğünleri; yaşadığı ülkenin dışında bir yerde evlilik törenlerini yapmak anlamına geliyor. Doğal olarak işin içerisine ulaşım, konaklama gibi pek çok yeni ihtiyaç giriyor. Bu haliyle de turizm sektörünün içindeki kollardan birisi haline geliyor. Bu sektörde satın almacı ve tedarikçiler bilindik turizm öğelerinden biraz daha farklı. Tedarik zincirinde havayollları birinci sırada iken, daha sonra oteller, düğün mekanları ve sonrasında ise bir düğünün ayrılmaz unsuru olan dekor, yiyecek-içecek, kıyafet, fotoğraf çekimi, kuaför ve makyaj, teknik, müzik ve eğlence gibi hizmetler geliyor.

ICWF, bütün bu servisleri alan ve satanların  biraraya geleceği bir konferans olacak.

Destinasyon düğünlerinin satın almacı ve tedarik heyetlerinin bir araya gelip sosyal ağlarını  geliştirecekleri bir ortam olacak. Konuşmacılar da; destinasyon düğünlerine dünyanın her yerinde hizmet veren profesyoneller olarak deneyimlerini paylaşacaklar. Destinasyon düğünlerinde seyahat potansiyeli yüksek olan seçilmiş ülkelerden gelen düğün planlamacıları ve medya mensupları hosted buyer (davetli alıcı) olarak katılacaklar.

Bu konferans; düğün planlayıcılarının, davet mekanlarının, tasarımcıların, dekor firmalarının, stilistlerin, en tarz kuyumcuların, en şık çiçekçilerin, ikram firmalarının, yeni nesil fotoğrafçıların, blog yazarları ve benzeri alanlardaki düğün profesyonellerinin; yenilikçi kavramları, fikirleri ve eğilimleri analiz edeceği ve işbirliklerini sağlamlaştıracağı bir platform olacaktır.  İkili görüşmeler, workshoplar, paneller, kokteyller ve Çırağan Palace Kempinski İstanbul ev sahipliğinde gala yemeği düzenlenerek ve uluslararası ve ulusal endüstri liderleriyle tanışma ortamı oluşturularak katılımcıların bilgi ve becerileri yükseltilecektir.

http://europe.icwf.net

 

 

Bir önceki yazımız olan Subaru'nun Önleyici Güvenlik Sistemi EyeSight.. başlıklı makalemizde 6. Teknoloji Yönetimi ve İnovasyon Ödülleri, Japon Tekno-Ekonomi Topluluğu Başkanlık Ödülü ve Subaru'nun Önleyici Güvenlik Sistemi EyeSight hakkında bilgiler verilmektedir.