GÜNDEM

“Hisar Coding Summit, 2-3 Mart 2018“

Yazar  | 

 “Hisar Coding Summit, 2-3 Mart 2018“

Öğrencilerin teknolojinin çeşitli alanlarında potansiyellerini ortaya çıkarmak  ve geliştirmek fikriyle ortaya çıkan ve Hisar Bilgisayar Eğitimi öğrencileri tarafından bu yıl 4. kez düzenlenen Hisar Coding Summit, 2-3 Mart 2018 tarihlerinde gerçekleşecektir.

Hisar Bilgisayar Eğitimi ekibi, programlama konusunda çalışan Hisar ortaokul ve lise öğrencilerinden oluşmakta, günden güne büyümekte ve yeni katılan öğrencilerimizle gelişmektedir.  “Öğrencilerden öğrenmek isteyen herkese” mottosu ile yola çıkan Hisar öğrencileri farklı okullardan ve yaş gruplarından programlama ve tasarım konusunda kendini geliştirmek isteyen katılımcılar için iki gün boyunca çeşitli atölyeler düzenleyeceklerdir.

Organizasyon kapsamında 15 farklı atölye bulunmaktadır; Arduino ile Elektronik ve Programlama, Raspberry Pi Etkinlikleriyle Python Öğrenme, XCode ile iOS Uygulama Geliştirme, Scratch ve MakeyMakey, Adobe Illustrator ve After Effects ile Tasarım, Fusion360 ile 3D Tasarım ve Prototipleme, Unity ile Oyun Programlama, MIT AppInventor ile Android Uygulama Geliştirme, Java Processing ile Görsel Oyun Programlama, Sonic Pi ile Müzik Programlaması, Maya ile 3D Tasarım, Machine Learning, MiniSumo Robotik Çalışması, PiWars – Raspberry Pi ile Robot Programlama, LEGO EV3 ile Robotik Programlama.

Bu etkinlik okul içinden ve dışından katılımcılara yönelik olup, kontenjan toplam 300 kişi ile sınırlıdır. Kontenjanlar sınırlı olduğundan başvurularda kayıt sırası göz önünde bulundurulacaktır. Atölyelerin bazıları için katılımcıların kendi bilgisayarlarını getirmelerini gerektiğini hatırlatmak isteriz. Bu sebeple başvuru formunun kontrol edilmesi önemli ve gereklidir.

Detaylar ve kayıt için  http://event.hisarcs.com/   adresini ziyaret etmenizi rica ederiz.

 

Bir önceki yazımız olan PyeongChang 2018 Kış Olimpiyat Oyunları’nda Yaşanan 10 İlk başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.