DEKORASYON

Ham:m Göktürk mağazası açıldı..

Yazar  | 

Şehrin önemli lokasyonlarında yer alan mağazalarına bir yenisini daha ekleyen Ham:m, 6 Mayıs 2017 tarihi itibariyle Göktürk’te de hizmet vermeye başladı.

Tüm ürünleriyle yeni yaşam ve çalışma alanları sunan Ham:m, İstanbul’da yer alan mağazalarına bir yenisini daha ekledi. 6 Mayıs, Cumartesi günü, iç mimar iki ortak İdil Özbek ve Muhammet Taşlı’nın ev sahipliğinde gerçekleştirilen Göktürk mağazası açılışında, mimarlık ve mobilya sektörünün temsilcileri ve Ham:m tutkunları yer aldı.

Faaliyetlerini 2010 yılından bu yana sürdüren marka bugüne kadar sunduğu farklı ürün konsepti ve projeleriyle öne çıkıyor. Ham:m Göktürk mağaza açılışına ilişkin görüşlerini aktaran Muhammet Taşlı ve İdil Özbek, Ham:m’ın kuruluşundan bugüne kadar olan süreci de kısaca şöyle özetlediler: Ham:m’ın gerçeğe dönüşen bir ideal olduğunu belirten ortaklar, ilk çıkış noktalarının tasarladıkları mekan ve yapılar için obje üretme fikri olduğunu dile getirdiler.

Bu zaman içinde kullanıcılarından gelen ilgi ve sevgiyle gelişip büyüdüklerini ifade eden Muhammet Taşlı: “Gelenekselliği hiç kaybetmeden ve bunu endüstriyel tekniklerle birleştirerek mobilya sektörüne yeni bir soluk getirdiğimizi düşünüyoruz. Unutulmaya yüz tutmuş zanaatkarlığa verdiğimiz önem, sayıları 20’yi bulan tasarımcı ve yine bir o kadar müşterek ile, fikirden üretime her aşamada kolektif bir ruhla çalışıyoruz. Bu da bizi başarıya götüren en önemli kriterlerin başında yer alıyor.” dedi. Zamansızlığı önemsediklerine dikkat çeken İdil Özbek ise, günümüzün ‘kullan-at’ tüketim alışkanlıklarına inat geleceğin antikalarını tasarlayarak sektör için önemli bir dinamik oluşturduklarının altını çizdi.

Şehrin önemli lokasyonlarında yer alma hedefiyle hareket eden marka, Göktürk’te açılan yeni mağazasında koleksiyonunda yer alan bir çok  ürünüyle faaliyet gösterecek. 125 metrekarelik tek kata yayılan mağazada, yatak odası takımlarından oturma odalarına, kitaplıklardan aydınlatma ve aksesuarlara kadar pek çok ürün konseptiyle tüketiciye ulaşacak.

Ham:m, İstanbul Göktürk’teki yeni mağazasının yanı sıra merkez mağazası Bomonti, Tophane, Nişantaşı, Caddebostan, İstinye Park ve yurtdışında ise Hollanda’daki mağazaları ile kullanıcıya ulaşıyor.

 

Bir önceki yazımız olan MERVE ATA ARSLAN’IN BRETZ YAZ TRENDLERİNDEN SEÇTİKLERİ.. başlıklı makalemizde Bretz mobilya, Bretz.com.tr ve Kermerburgaz hakkında bilgiler verilmektedir.