İYİ YAŞAM

Gurme yemek yazarları Nü Happy Mutfak eve teslim diyet yemek paketlerinin tadım etkinliğinde buluştular

Yazar  | 

Türkiye’de ilk kez gurme yemek bloggerları bir araya gelip önce ‘Nü Happy Mutfak: Kişiye özel mutlu sağlıklı yaşam programı’nda ölçüldüler, kendi vücut analizi karnelerini aldılar ardından diyet menüsü  tadımı yaptılar.
DSC_5805k
DSC_5760k DSC_5711k

Oya Emerk organizasyonu ile Sibel Yalçın, Emel Yılmaz Akan, Dilek Yılmaz Durgüt, Selma Mollaoğlu, Zübeyde Saraçoğlu, Belgin Binici, Rabia Çalhan, Saynur Ülgez, Birgül Erdoğan, Fatoş Yağcı ve Başak Sake’den oluşan yemek yazarlarına tadım menüsü öncesinde Nü Day Spa’da sistem hakkında bilgiler verildi. Programın parçası olan bölümlendirilmiş vücut analizi yapıldı. Yemek bloggerları karnelerinde vücut kitle indeksi, yağ oranı, su oranı, segmental vücut kompozisyon analizi ve bazal metabolizma hızlarını öğrenme imkanı buldular ardından Nühappymutfak ekibin gurme diyet menüsünü tatmak üzere sofraya geçtiler.

Menüde başlangıç olarak zerdeçallı kabak çorbası (115 kalori), avokadolu kinoa salata (100 gr 106 kalori), amaranth salata (100 gr 179 kalori), deniz mahsullü pazı bohça (269 Kalori), renkli biberli siyah pirinç pilavı (100 gr 140-150 kalori),  probiotik cheesecake (porsiyon 82 Kalori) ikram edildi.

Gurme yemek yazarları yemeklerin bu kadar leziz ve hafif olması konusunda fikir birliğine vardılar.  İlk kez, tadım yaptıkları restoranda yemek yedikten sonra hafif ve sağlıklı yemek yedikleri için mutlu olduklarını belirten bloggerlardan Oya Emerk bloğunda duygularını böyle paylaştı:

‘’Diyet Listelerine, Diyet Eziyetlerine, Ne yiyelim kabusuna, Kısacası “Diyete son verin” diye bir yer burası. Neden mi  “mutlu” kelimesi var firmanın isminde? “Çünkü mutlu yemekler, mutlu diyetler, mutlu insanlar, sağlıklı paketler, uzman şefler”  sloganları ile yola çıkmışlar ve her gün değişen özel menülerle yemekleri insanların kapılarına kadar getiriyorlar. Amaç insanları sağlıklı kiloya ulaştırmak ya da sağlıklı ve düzgün beslenmelerini sağlama yolunda onları üzmeden, sıkmadan, mutlu olacakları şekilde yol arkadaşlığı yapmak. İnternet sitemde yazdığım mekân yazılarında da bildiğiniz gibi dolaştığımız yerlerde hep çok güzel yemekler yedik şimdiye kadar. Özenli, özel ve lezzetli. Ama diyet yemeklerinin de bu kadar lezzetli olabileceğini söyleseler ben inanmazdım doğrusu.

Harika bir grupla, harika bir ortamda harika bir zaman geçirdik. Çok sağlıklı ve yararlı bilgilerle, nefis gurme diyet yemekleri yedik… Ne mutlu bize ” Nü Happy Mutfak” la tanıştık!’’

 

Nühappymutfak Hakkında: Nühappymutfak 2015 yılında kurulan Nü Grup’a bağlı 9 yıldır eve teslim sağlıklı beslenme paketleri hazırlayan Nülightmenü’nün yeni marka adıdır. Markanın ortaklarından diyetisyen Göknel Dumanlı 15 yıl Amerika’da diyetisyenlik yapmış olup, mutfakta üretimin her aşamasında başında olup, diyet yemek paket alanların da birebir görüşmelerini yapıp 24 saat danışmanlık hizmeti vermektedir. Grubun diğer markaları Nudayspa ve Fitbox stüdyolarında ise istendiği takdirde zayıflamaya, sıkılaşmaya yardımcı programlarla da ‘’ kişiye özel’’ destek programları hazırlanmaktadır.

İletişim :212 322 2371 –05413603324- www.nuhappymutfak.com-www.nudayspa.com

Bir önceki yazımız olan Hydra Facial Nudayspa'da başlıklı makalemizde amerikan cilt bakımı, hydrafacial ve hydrafacial amerikan cilt bakımı hakkında bilgiler verilmektedir.