İYİ YAŞAM

Göktürk’ün yenileri:WAGAMAMA

Yazar  | 

Sizi tanıyabilir miyiz? Kaç yıldır bu sektördesiniz?

Ovalar A.fi. Grubu’na bağlıyız. Sektörde çeşitli markalarla birlikte 1992 yılından beri hizmet vermekteyiz.
Wagamama markasının hikayesi nedir?
İlk restoran, Nisan 1992’de Londra’nın Bloomsbury Bölgesi’nin Streatham Caddesi’nde açılmış. Hızlı bir şekilde başarıya ulaşan restoranda her akşam oluşan uzun kuyruklar sıradan hale gelmiş. İkinci Wagamama 1995’te Soho, Lexington Caddesi’nde, üçüncüsü ise 1998’de Wigmore Caddesi’nde açılmış. Bu restoran, Wagamama’nın Londra’da, İngiltere’nin kalanında ve dünya çapında genişleme planının başlangıcı olmuş. Her Wagamama restoranı, her hafta binlerce müşteriye, her sipariş için özel olarak hazırlanan yiyecekleriyle hizmet vermeye devam ediyor.
Göktürk’teki kaçıncı şube? Neden burayı seçtiniz?

Göktürk Wagamama İstanbul’daki üçüncü şubemiz. Yeni gelişmekte olan ve misafir kitlemizin oluşturduğu lokasyon olarak belirlendiği için burayı seçtik.
Diğer şubelerden ne gibi farklar var?
Misafirlerimizden gelen yoğun talepler üzerine oturma gruplarını bu şubemizde farklı tuttuk. Normalde uzun sıralar şeklinde olan masalarımız bu şubede farklılık gösteriyor.

Dekorasyonu kim yaptı? Dekorasyonun özellikleri nelerdir?
Proje mimarımız Emine Azak, uygulayan firma ise Atölye-D. Rahat ,modern ve minimalist bir restoran tasarlamayı seçtik.
Menüde tavsiye edeceğiniz mutlaka denenmeli diyecekleriniz hangileri?
Menümüz noodle’lı yemekler, pilavlı yemekler ve yan yemeklerden (başlangıçlar) oluşuyor. Özellikle tavsiye edebileceğimiz, kış aylarının vazgeçilmezi ramenler (sulu noodle), teriyakiler ve chicken katsu curry… Bunlar aynı zamanda tüm dünyada en çok tercih edilen spesiyallerimiz.

gokturk wagamama
Mutfakta sekiz yıldır bizimle olan iki şefimiz ile yine kendi bünyemizde yetiştirdiğimiz yardımcıları size en iyi hizmeti vermek için çalışıyor.
Eklemek istedikleriniz…
Diğer şubelerimizden farklı olarak misafirlerimiz Göktük şubemizde rezervasyon yaptırabiliyor. Özel kutlamalar için de rezervasyon alıyoruz.

Bir önceki yazımız olan Göktürk'ün yenileri:THE NORTH SHIELD PUB başlıklı makalemizde THE NORTH SHIELD PUB göktürk hakkında bilgiler verilmektedir.