İYİ YAŞAM

Göktürk’te Buz Epilasyon :Acısız , Çok Hızlı ve Güvenli Magic Eis Nudaypa’da

Yazar  | 

Göktürk’te Buz Epilasyon :Acısız, Çok Hızlı ve Güvenli   Magic Eis Nudaypa’da

Göktürk Buz Epilasyon konusunu Nudayspa Uzmanlarına Sorduk: Nedir bu MAGIC EIS buz epilasyonun özellikleri ?

Buz  Epilasyon teknolojisi ise tüm epilasyon teknolojisinin üzerine çok daha soğuk tedavi başlığı ve büyük başlık ucuyla zaten çok az olan acı ve ağrıyı ortadan kaldırdı ve seans sürelerini büyüyen tedavi başlığıyla yarı yarıya azalttı. Buz  Epilasyon cihazları da sarfsız olmakla birlikte dört mevsim uygulanabilen ve tüm kıl tiplerinde başarı sağlayan ve yanına tamamlayıcı bir cihaz gerektirmeyen en son teknoloji  cihazlarıdır.

Yüzde tüylere lazer epilasyon yapılamayanlar da  , bu yeni sistemden faydalanabilir mi?

Eski sistemlerinin yüzdeki tüylerde etkili olmamasının başlıca iki nedeni vardır. Bunlardan ilki yüzdeki tüylerin vücuttakilere kıyasla çok daha ince ve açık renk olmasıdır. Ve eski teknolojilerle uygulama yapıldığında yüzde tetikleme yaptığı gözlemlenmiştir. Özellikle Alexandirte lazer epilasyon teknolojilerinin yüz bölgesinde çok üzün sürdüğü  herkes tarafından bilinmektedir. MAGIC EIS Buz Epilasyon , en ince ve en açık tüylerde bile etkili olan bir teknolojiye sahiptir. Yüzdeki tüylerle ilgili ikinci sorun ise uygulama yapılacak bazı bölgelerin çok küçük olması ve eski nesil lazer sistemlerinin aplikasyon başlıklarının bu bölgelere uygulama yapılamayacak kadar büyük olmasıydı. MAGIC EIS Buz Epilasyon  sistemi ise kaş arası ve kulak içi gibi daha küçük bölgeler için tasarlanmış başlık ucuna sahiptir.

Koyu tenliler için de , MAGIC EIS Buz Epilasyon   uygun mu?

Bu yeni teknolojinin eski nesil lazer epilasyon teknolojilerine göre en önemli farkı bütün ten renklerine uygulanabilmesi. Ten renginiz ne kadar koyu olursa olsun dört mevsim boyunca MAGIC EIS Buz EpilasyonS-  sisteminden faydalanabilirler. MAGIC EIS Buz Epilasyon  dört mevsim uygulama yaptırılabilmektedir.

MAGIC EIS Buz Epilasyon, diğer lazer epilasyon sistemleri gibi sadece kış aylarında mı yapılabiliyor?

Dilediğiniz her mevsim MAGIC EIS Buz Epilasyon faydalanabilirsiniz. Eski nesil lazer sistemlerinde ten rengi koyulaştıkça epilasyon etkisi de azalıyordu. MAGIC EIS Buz Epilasyon sistem ise koyu tenlerde bile etkili sonuçlar almanızı sağlayan bir teknolojiye sahiptir. Yani, bronz bir tene sahip olduğunuzda bile bu tedaviden faydalanabilirsiniz.

Daha önce lazer epilasyon yaptıranların bazılarının  cildi yeterince  pürüzsüz değil. MAGIC EIS Buz Epilasyon ile sonuçlar nasıl?

Bunun nedeni eski nesil sistemlerin ince ve açık renk tüylerde etkili olmaması idi. Bu da tedavi tamamlandıktan sonra bile pürüzsüz bir sonuç alınmasını zorlaştırıyordu. MAGIC EIS Buz Epilasyon ise tüm tüylere etki ettiğinden çok daha pürüzsüz bir sonuç anlamına geliyor.

Kaç seans yaptırılması  gerekiyor?

Bazı hastalarda altı ila sekiz hafta aralıkla üç-beş seans arası yeterli olurken, klinik araştırmalar pürüzsüz bir etki için genelde altı seans yaptırmanız gerektiğini gösteriyor. Tüm vücut epilasyon uygulama süresi bu yeni sistemde yarı yarıya azalıyor. Bunun sebebi tedavi başlığının ucunun eski sistemlere göre iki kat daha büyük olmasıdır.

İşlem sırasında acı var mı?  

Hayır. Bikini bölgesi gibi en hassas yerlerde bile canınız acımayacak. MAGIC EIS Buz Epilasyon sisteminin eski nesil lazer epilasyon tedavilerine göre en belirgin farkı çok daha konforlu ve acısız olmasıdır. Özellikle acı eşiği çok düşük olan erkeklerde bile en çok tercih edilen sistem yine MAGIC EIS Buz Epilasyondur.

Teknolojinin özelliklerini anlatır mısınız?

Geliştirilmiş yeni EIS başlıklı epilasyon sistemine sahip olan MAGIC EIS; saniyede 20 atış atabilme özelliği ile dünyanın en hızlı ve en güvenilir epilasyon teknolojisidir. Geliştirilmiş en yeni EIS başlığı ve SPT (Square Pulse Technology) sistemine sahip olan Magic EIS saniyede 20 atış yapabilme özelliği ile Dünyanın en hızlı ve en güvenli lazer epilasyon teknolojisidir.

SPT (Square Pulse Technology) nedir?

SPT ile daha etkili ve verimli sonuçlar elde etmek için her bir atışı milisaniyeler içerisinde 20 eşit darbeye bölebilme özelliği ile kıl köküne gerektiği kadar ve doğru enerjiyi verebilmektedir.SPT kıl kökünde diğer sistemler gibi enerji atığı oluşturmadan en doğru epilasyon uygulama imkanını sunuyor. SPT özelliği ile ciltte oluşabilecek yanma riskelerini de ortadan kaldırdık. MAGIC EIS ile artık rahatlıkla 4 mevsim epilasyon uygulaması yapabileceksiniz.

 

Bir önceki yazımız olan Göktürk'de Lazer Epilasyon Nerede Yaptırılır? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.