EĞİTİM-SANAT

Göktürk’lü 17 yaşındaki Ezgi Yıldız’dan İyilik Hareketi Projesi

Yazar  | 

DONATEEN

iyilik y’app

Göktürk’de yaşayan lise öğrencisi Ezgi Yıldız tarafından hayata geçirilen “Donateen” mobil uygulaması gençleri bağış yapmaya ve harçlığın gücünü kanıtlamaya davet ediyor!

Kar gütemeyen bir sosyal sorumluluk uygulaması olan Donateen’in amacı gençlerin harçlıklarının küçük bir bölümüyle bağış yaparak büyük iyiliklerin parçaları olmalarını sağlamak.

Uygulamanın yaratıcısı Ezgi Yıldız “Harçlığımız düşünüldüğünden çok daha derin bir güce sahip, yeter ki farkındalık yaratalım” diyor ve kendisi gibi gençleri sosyal yardımlaşma ağına katmak için Donateen’i kurduğunu belirtiyor.

Kaçuv ve Koruncuk gibi STK’larla gençlere farklı kampanyalar sunan Donateen, hedefleri ve genç kurucusu ile Türkiye’de ve hatta dünyada bir ilk.

Donateen üzerinden aile ve arkadaşlarınıza da hediye olarak bağış yapmak mümkün. Çok derin bir anlam taşıyan bağış hediyeleri ile çevrenizdekileri çok mutlu edebilirsiniz.

Donateen App Store’dan kolayca indirilip tek tıkla iyiliği size yakınlaştırıyor.

Bağış yapma sırası gençlerde! Donateen ile iyilik y’app!

Daha fazla bilgi için: www.donateen.org

 

Donateen kurucusu Ezgi Yıldız kimdir?

Sokakta yürüdüğümde çevreye bakıyorum; evsiz çocuklar, aç ve üşümüş kedi ve köpekler, kesilen ağaçlar, katledilen ormanlar, egzoz saçan arabalar, yardıma muhtaç yaşlılar ve hastalar… İnsanlığın elinde bütün bunlara dur diyebilecek güç varken neden kimse müdahale etmez, neden herkes seyirci kalır? İnsanlık, doğa ve hayvanlar neden tehlikeye atılır? Ben Ezgi Yıldız, bu sorunun cevabının çocukluktan edinilmesi gereken yardımlaşma ve bağış alışkanlığında gizli olduğunu düşünüyorum. Ortaokul ve Lise çağındaki gençler uygun platformlarla duyarlı bireyler olup geleceği kurtarabilirler. “Harçlığımız” düşünüldüğünden çok daha derin bir güce sahip. Harçlığımızın küçük bir bölümüyle bile kanserli bir çocuğun bir günlük manevi ailesi olabilir, aç bir hayvanı doyurabilir veya kurumuş bir ağacı yeniden canlandırabiliriz. Bu uğurda gençleri sosyal yardımlaşma ağına katmak için Donateen’i kurdum. Gençlere kendi bütçelerine uygun farklı yardımlaşma olananakları sunarak bağış yapmayı günlük hayatın içine katacak olan Donateen, ellerin çokluğuyla yükü hafifletmeyi amaçlar. Sadece iyilik y’app!

Bir önceki yazımız olan RAGIP SAVAŞ SANAT AKADEMİSİ TÜRKİYE’Yİ “OTOGARGARA’’ İLE TEMSİL ETTİ başlıklı makalemizde 25. ULUSLARARASI SUBOTİCA ÇOCUK TİYATROSU FESTİVALİ, OTOGARGARA ve Ragıp Savaş hakkında bilgiler verilmektedir.