GÜNDEM

Göktürk’de Hırsızlık Olayları Arttı!      

Yazar  | 

Göktürk’de Hırsızlık Olayları Arttı. Göktürk’lüler tedirgin!!!!!      

Son günlerde özellikle Göktürk’te yaşanan soygun ve hırsızlık olayları sitelerde güvenlik olmasına rağmen soru işaretleri bırakıyor.Her gün başka bir siteden soyuldu haberi geliyor. Özellikle 18.00-20.00 arası sitelerin güvenlik duvarlarını aşıp giren hırsızlar kısa sürede girecekleri daireleri tespit edip, evdeki kasaları patlatıp , değerli mücevherler ve paralarla ,olay mahallini hızlıca terk ediyorlar. İzlerini kolayca yok eden hırsızlar yakalanamıyor. Genellikle kör noktalardan telleri kesip, kedi gibi tırmanarak duvarları aşıyorlar. Varsa çevrede köpek onları da bayıltıcı sprey ile bayıltıyorlar. Bazen de hırsızlık yapacakları  eve güvenlikteki  ana kapıyı lüks bir araba ile aşıp giriyor. Organize hırsızlık vakkalarında emniyet güçleri ve site güvenlikleri  yetersiz kalıyor ne yazık ki.  Hırsızlık vakkalarına karşı evlerde değerli eşyaların bırakılmaması, değerli eşyaların banka kasalarına konulması en başta gereken tedbirlerinden biri. Siteler de güvenliklerini daha  sıkı kontrol altına almalı denetimleri daha ciddi tutmalı.

En son Kemer Corner sitesi de hırsızların adresi oldu. Sitede oturanlardan edilen bilgiye göre olayın gerçekleşme şekli şöyle :  ‘’Dün akşam 19.20’de ev sahibi yurt dışında seyahatte olan bahçe katı bir daireye hırsız girdiği öğrenildi. O sitede güvenliğe bağlı merkezi alarm sistemi bulunmakta. Güvenlik alarmı duyar duymaz daireye gitmiş. Fakat hırsız kendisine silahla ateş edip kaçmış. Şans eseri güvenliğe bir şey olmamış fakat silahlı hırsız çok korkutucu. Polis Göktürk’te profesyonel bir hırsızlık çetesinin olduğunu söylemiş. Bahçenin etrafındaki çelik teli keserek girmiş.’’

İnsanların korkusu güvenlikte çalışanların veya Göktürk’te yaşayanların  bu silahlı adamlardan zarar görmesi. Daha önce de Kemerhill Sitesi, İstanbul Bis ,Yalıkonaklar , Aytek,  Pruva gibi birçok siteye hırsızlar dadanmışlardı.

HIRSIZLAR GÜVENLİKLE KORUNAN SİTEYİ SOYDULAR

Eyüp’e bağlı Göktürk Aytek Evleri  Sitesine güvenlik noktasından aracıyla  kolayca girerek  daireyi soyan hırsızlar yine aynı güvenlik noktasından çıkıp gittiler.Aytek sitesi yetkilierinden edinilen bilgiye göre olaylarn seyri aşağıdaki gibidir:

‘’07.12.2017 tarihinde saat 19:56 ile 20:53 saatleri arasında sitemizde iki dairede hırsızlık olayı yaşanmıştır.Emniyet ekipleri ile beraber yapılan kamera kayıtlarının incelenmesi , Site Yönetim Kurulu direktifi ile YKS Tesis Yönetim Hizmetleri AŞ tarafından kurulan olay inceleme heyeti tarafından yapılan tahkikat neticesinde hırsızların Nissan  Beyaz Qashqai araçla saat 19:56’ta site ana giriş kapısından bir site sakininin aracını çok yakın takiple güvenlik görevlisinin  ihmali nedeni ile içeriye girdiği tespit edilmiştir.

Hırsızlar o saatlerde ışıkları yanmayan iki dairenin önce kapı zillerini çalıp içeride kimsenin olmadığını teyit ettikten sonra her iki bahçe katı dairenin birinin mutfak tarafındaki diğerinin salon tarafındaki sürgülü kapıları metal bir cisimle zorlayarak içeriye girdikleri tahmin edilmektedir. Yapılan tespit neticesinde içine girilen iki daireden birinde maddi kayıp meydana gelmiştir. Emniyet Ekiplerinin yaptığı olay yeri incelemesi sonucunda paylaşılan bilgiler ışığında hırsızların  eldiven kullandığı bilgisine ulaşılmıştır. Hırsızlar saat 20:53’de aynı araçla siteden çıkmışlardır.

Hırsızların içeride bulunduğu saatte bir site sakinimizin şüphesi ve müteakiben site güvenlik noktasını “site içerisinde yabancı ve şüpheli şahıslar bulunmaktadır” ihbarı üzerine, devriye güvenlik görevlisinin bahse konu bölgenin kontrolünü sağladığı ancak tarif edilen kişileri tespit edemediği kamera kayıtlarından teyit edilmiştir. O esnada hırsızların dairede olduğu değerlendirilmektedir.

Olaya yönelik emniyet ekiplerinin adli-kolluk soruşturması ve YKS Tesis Yönetim Hizmetleri AŞ’nin idari araştırma ve değerlendirmesi tamamlanmış, olay esnasında görev mahalinde bulunan personelin idari savunmaları alınmış, emniyet ekiplerinin ifade alma süreçleri tamamlanmıştır.’’

Sözcü Gazetesi Magazin Müdürünün de Evi Soyulmuştu

Ünal Demirkaya’ya büyük şok; Ünlü magazincinin evi soyuldu 2018’e girmeye hazırlanan medya dünyasının ünlü magazincisi hayatının şokunu yaşadı. Sözcü’nün magazin sorumlusu Ünal Demirkaya’nın evi soyuldu… 30 Aralık 2017 Cumartesi 19:15 1 Ünal Demirkaya’ya büyük şok; Ünlü magazincinin evi soyuldu Magazin dünyasının ünlü isimlerinden gazeteci Ünal Demirkaya’nın evi kimliği belirsiz kişiler tarafından soyuldu. Sözcü Gazetesi Magazin sorumlusu Ünal Demirkaya’nın evine giren soyguncular, evin içindeki değerli eşyaları ve para kasasını çalarak kayıplara karıştı. Sosyete dünyasının ve ünlü işadamlarının oturduğu Göktürk’te lüks evine giren kimliği belirsiz hırsızlar, evdeki tüm eşyaları kamyona yükleyerek götürdüğü ortaya çıktı. Soygun olayını dün öğrenen Ünal Demirkaya, yaşadığı şokun ardından polisi arayarak yardım istedi. Evinin iki gün önce soyulduğunu farkeden Demirkaya, evdeki para kasasını açamayan soyguncuların demir kasayı da alarak kaçtığını farketti. Yakın zamana kadar Ataköy’de oturan Demirkaya’nın Göktürk’te oturduğu eve giren hırsızların iki ayrı araçla geldiği ifade ediliyor. Polis Göktürk çevresindeki güvenlik kameralarını inceleme altına alarak, hırsızları yakalamaya çalışıyor. Ünal Demirkaya’nın iki gün uğramadığı evinin soyulmasının ardından gittiği polis karakolunda ifade verdiği öğrenildi. Daha önce Tercüman Gazetesi, Sabah ve Habertürk Gazetelerinde Magazin Müdürü olarak görev yapan Ünal Demirkaya, halen Sözcü Gazetesi’nin Şık ekini yönetiyor.

Bir önceki yazımız olan Reklam ve Pazarlama Zirvesi bu sene DÖNÜŞÜM! konseptiyle gerçekleşecek başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.