EĞİTİM-SANAT

Göktürk İmam Hatip Ortaokulu Resim Sergisi Arcadium Life 3 Sitesi’nde Serginleniyor.

Yazar  | 

 

Göktürk İmam Hatip Ortaokulu 5-8 sınıflarında okuyan öğrencilerin hazırlamış oldukları kara kalem, tuval ve minyatür sanatsal çalışmaları 10-11 Ekim tarihleri arasında Göktürk Arcaduim Lİfe Sitesi’nde sergileniyor.  

  Resim Öğretmeni Derya Ökdem Bakan’a sergi hakkındaki düşüncelerini sorduk;

‘Yıl içinde derslerimizde yapılan çalışmaları okul dışında sosyal alanlarda sergileyerek hem  öğrencilerimi mutlu ediyor hem de Göktürk’te yaşayanlara sanatsal sunum gerçekleştiriyoruz. Karakalemden suluboyaya perspektiften peyzaja Ebru röprodüksiyon vs resmin her türünü her tekniği kullanarak öğrenerek çalışıyorlar.

Sanat akımları ve sanatçıları da tanıyarak öğrenerek de genel kültürlerini geliştiriyorlar.  Mezun ettiğim öğrencilerimden güzel Sanatlar Akademilerinde Mimarsinan Üniversitesi’nde Eskişehir  pera vb.üniversitelerde okuyan çok öğrencim oldu onlara çizgilerle dokunabildiğim için çok mutluyum.

 

Öğrendikleri çizgilerin sanatın çoğu üniversitelerin bazı bölümlerinde karşılarına çıktığına  eminim. 20 senelik öğretmenim Her yıl elimden geldiği kadar okul dışında alışveriş merkezleri nde sergi açmaya çalıştım. Lise bazen üniversite düzeyinde çalışmalar yapan Öğrencilerimin emeklerini herkesin görmesini, başarılarına ortak olmalarını istedim. İyi ki öğretmenim iyi ki resim öğretmeniyim’ diyerek duygularını bizimle paylaştı.

Bir önceki yazımız olan AG Sanat Atölyesi'nde Funda TARAKÇIOĞLU  ile Resim Dersleri 15 Ekim'de başlıyor.. başlıklı makalemizde AG Sanat Atölyesi, Funda Tarakçıoğlu ve göktürk hakkında bilgiler verilmektedir.