İYİ YAŞAM

Gıda Takviyesine Pozitif Yaklaşım; Sannovac

Yazar  | 

SON DÖNEMDE BÜYÜK KÜÇÜK HERKESİN İHTİYAÇ DUYDUĞU GIDA TAKVİYELERİ SEKTÖRÜNE HIZLI BİR GİRİŞ YAPIP SAĞLAM ADIMLARLA İLERLEYEN FİRMALARDAN BİRİ DE MCZ MEDİCAL. “İNSAN SAĞLIĞINI KORUYUCU VE YAŞAM KALİTESİNİ ARTIRICI’’ NİTELIKTE ÜRÜN ÇEŞİTLERİ ÜZERİNDE YOĞUNLAŞARAK, SEKTÖRE BU ANLAYIŞTA GİRİŞ YAPAN GÜÇLÜ MARKA; ÜRÜNLERİNİ SANNOVAC ADI ALTINDA TÜKETİCİLERLE BULUŞTURUYOR. MCZ MEDİKAL AİLESİ İLE BAŞARILARIYLA ŞİMDİDEN ADINDAN SÖZ ETTİREN SANNOVAC’I KONUŞTUK…

 

Sannovac’ın marka öyküsü nasıl başladı?
MCZ Medical ailesi, hayattaki en önemli yatırımın insan sağlığına yapılan yatırım olduğunun bilincinde olan, bunun
yanı sıra alanında uzman, başarılı ve tıp dünyasında tanınmış doktorların, biyologların ve doğal hammadde tedarikçilerinin aynı çatı altında toplandığı bir yapıdır.
Ürünlerimiz formülasyon aşamasından itibaren sağlıklı üretim koşulları altında,sertifikalı doğal hammedeler
kullanılarak insan sağlığının sorumluluğu bilincinde üretilip geliştirilerek tüketiciye sunulmuştur.

Sannovac ismi nasıl ortaya çıktı diye sorsak…
Son dönemde adını sıklıkla duyduğumuz aşı markası olan Sinovac’ı çağrıştırsa da, aslında Sannovac markasının alımı ve tescili Sinovac’tan öncedir. Ürün gamımıza isim araken hep pozitif çağrışım yapsın istedik. Bizler mantalite olarak da negatifi konuşmak yerine, pozitifi konuşmayı tecih ederiz. Örneğin hastalık yerine sağlık demeyi; virüsü öne sürmek yerine şifayı vurgulamanın daha doğru olduğunu düşünürüz. Çünkü hayatta neye odaklanırsan orası parlar. Ürünlerimize isim düşünürken de ‘sağlık’ kelimesinin Latince köklerini araştırdık. Sano kelimesi sağlıklı anlamındadır. Sanno ise çok bilinen anlamına gelir.
Dolayısı ile Sanno bizim için doğru başlangıç idi. Ürünlerimiz carvacrol içerikli olduğundan carvacrolün ‘vac’ ksımını da aldık ve Sannovac orta çıktı.

Ürün gamınızda neler var?
Sannovac markası Sannovac-L, Sannovac Plus ve SannovacSp’den oluşmaktadır.
Sannovac-L; içeriği carvacrol, lavanta yağı, anason yağı v akdeniz defnesinden oluşan sinerjik bir formdur. Kekik yağı olarak yorumlanması doğru olmaz.

Sannovac Plus ise carvacrol, curcumin; çörekotu ve yaşlandırılmış siyah sarımsak extraktından oluşan bağışıklık güçlendiricidir.
Sannovac Sp; içeriği alpha lipoic asid, Q10, 5-MTHF ve yaşlandırılmış siyah sarımsak extraktından oluşan hücre yenileyici, kalp damar sağlığına destek olan gıda takviyesidir.

Hedef Kitlenizi nasıl tanımlıyorsunuz?
Hedef kitle şeklinde bir tanımlama yapmak doğru olmayabilir. Çünkü bizler, herkesin sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürmesini istiyoruz. Belki de şöyle demek daha doğru olur: ‘Sannovac’tan kimler yarar sağlamayı bekler?’ Cevap ise, sağlığına önem veren, sağlık konusunda farkındalığa sahip olan, kaliteli bir yaşam sürmeyi hedefleyen, hastalık yerine sağlıklı kalmaya odaklanan kişilerin Sannovac ürünlerinin farkını çok daha iyi anlayacaklarını düşünüyorum.

Ürün geliştirme ve tasarım aşamalarından bahseder misiniz?
Ürün geliştirirken değerli doktorlarımızın fikirlerine önem veriyoruz. Sağlıklı birey ve sağlıklı kalan bireyler için vücutta hangi yaşta hangi takviyelere gerek duyulduğu; bununla birlikte günümüz dünyasında yaşam
ve beslenme koşullarımız dikkate alındığında vücudumuzun neye ihtiyacı olduğunu kıymetli doktorlarımız belirler ve formülleri buna göre geliştiririz. Bu formülleri geliştirirken içerik olarak en faydalı ve patentli içerikleri seçeriz.

 

Adres: Panayır Çayırı Cad. Göktürk Suites A22 Göktürk/İstanbul

İletişim: 0212 322 09 22 – 0533 272 64 89

www.sannovac.com

Bir önceki yazımız olan Gebelik ve Çocukluk Dönemi başlıklı makalemizde Dyt.Meryem TAŞDEMİR, göktürk ve göktürk diyetisyen hakkında bilgiler verilmektedir.