GÜNDEM

Geleneksel Turşu Festivali 15 Ekim’de Kemerburgaz’da

Yazar  | 

Eyüpsultan Belediyesi 15 Ekim Cumartesi günü saat 13:00’de Kemerburgaz Meydanda Turşu Festivali düzenliyor. Tarihi, kültürel mirası ve turistik değerleriyle tanınan, her yıl yüzbinlerce misafirin ziyaret ettiği İstanbul’un kalbi Eyüpsultan, meşhur lezzetleriyle de dikkat çekiyor.

Turşularıyla meşhur olan Kemerburgaz’da 15 Ekim Cumartesi günü saat 13:00’te Turşu Festivali düzenlenecek. Rumeli Ekrem’in konseriyle renk katacağı festivalde çocuklar için etkinlikler, turşu yeme yarışmaları ve turşu ikramları olacak. Kemerburgaz’ın meşhur turşusunun eşsiz lezzetini vatandaşlar ile buluşturan Geleneksel Kemerburgaz Turşu Festivali’nde, kuru fasulye, pilav ve turşu da ikramları… Bugüne kadar Turşu Festivallerinde ahtapot, karpuz, dolar, hamsi ve nazar boncuğuna kadar birçok farklı turşu türü yapılmıştı, bu sene de sürprizleri var. Yüzyıldan fazla bir süredir Kemerburgaz’da üretilen ve satışı yapılan lezzetli turşuların sergileneceği ve ikram edileceği festivale davetlisiniz.

Bir önceki yazımız olan Demirören’in Ziraat Bankası’na Devrettiği Tartışmalı Arazilere Lüks Konut Projesi başlıklı makalemizde Birgün Gazetesi, Demirören Holding ve Eyüpsultan hakkında bilgiler verilmektedir.