GÜNDEM

FİLLİ BOYA’DAN RENKLİ VE HUZUR DOLU EV DEKORASYONU ÖNERİLERİ… Filli Boya’dan Huzur Veren Renk Önerileri!

Yazar  | 

Günlük hayatın koşuşturmacası içinde ‘renk’ seçimleri bize sıradan kararlar gibi gözüküyor ancak bilimsel araştırmalar renklerin insan üzerindeki etkilerinin tahmin edebileceğimizin çok daha ötesinde olduğunu gösteriyor. Renklerin üzerimizde hem fiziksel hem ruhsal yönden şaşırtıcı etkileri bulunuyor. Bu yaklaşımla Filli Boya, evde kaldığımız bu dönemde en güvenli yaşam ve konfor alanımız için ideal renk önerileri sunuyor.

Yaşam alanınıza huzur katın!

Evlerimizde yepyeni bir hayat oluşturmanın pek çok yolu var. Bu yollardan en etkili olanı yaşam alanımızı yeni baştan renklendirmek… Renkler, klişeleri yıkanların ve sınırları kaldırmak isteyenlerin en büyük gücü!

Hepimiz evimize girdiğimiz anda huzurlu ve mutlu hissetmek isteriz. Yanlış renk seçimi ve dekorasyon bu durumu tam aksi bir hale çevirebilir. Burada önemli olan, yaptığınız değişikliklerin anlamlı olmasıdır. Doğru ve anlamlı değişiklikler evinizin hem güzel hem de işlevsel olmasını sağlar.

Duvarlarınız için seçeceğiniz renk, evinize dinginlik kazandırıp huzurlu hissetmenizde önemli bir rol oynar. Bu nedenle renk tercihinizi pastel tonlar yönünde kullanabilir, evinizin tamamında bir uyum yakalayabilirsiniz. Böylece koyu kahverengi ahşap mobilyalarınız bile evinizin yatıştırıcı halini bozamayacaktır. Ayrıca konsantrasyon ve odaklanmayı destekleyen gri tonlar, derin düşünce ve meditasyon ile ilgili pastel maviler, enerji veren kırmızı tonları kendinizi iyi hissettirecek renkler olarak yaşam alanlarınızı sarabilir.

Filli Boya’nın Aktif Silikon Teknolojisi ile güçlendirilen yeni ve yenilikçi iç cephe ürün serisi Momento“Tam Silinebilirlik” ve “Yıkanabilirlik” özellikleri ve geniş renk skalasıyla yaşam alanlarında tazelenmiş bir ferahlık hissi oluşturuyor. Pastel tonlarında Momento Silan Hasır 310 rengi öne çıkarken,gri tonlarda; Momento Silan Andezit 30, pastel mavilerde; Momento Silan Kozmik 105Momento Silan Kozmik 115Momento Silan Kozmik 240, kırmızı tonlarında ise Momento Silan Koral 215 rengi dikkat çekiyor.

Bir önceki yazımız olan Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi (YBEA), evde çocuklarla olan yaşamın, çocuk gelişimine olan etkilerini değerlendirdi.Çocuklarınıza sorumluluk verin başlıklı makalemizde Dr. Aslı Aktan Erciyes, https://ybea.khas.edu.tr/egitimler ve Kadir Has Üniversitesi hakkında bilgiler verilmektedir.