GÖKTÜRK'TE HAYAT

Ferit Meriçten Ortaokulu Göktürk’de modern eğitim anlayışıyla çağdaş nesiller yetiştirecek

Yazar  | 

ferir meriçten (1) ferir meriçten (2) ferkoGöktürk’teki Ferko Ferit Meriçten Ortaokulu Temel Atma Töreni’ne İstanbul Valisi Vasip Şahin’in yanı sıra eski Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, Kağıthane Kaymakamı Hasan Göç, İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Eyüp Müftüsü Muammer Ayan, Eyüp ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat Öğütcü, , okulun öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Temel atma töreninde konuşma yapan Ferko Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Meriçten, uzun zamandır hayalini kurduğu okul projesini, 20 yıldır yaşadığı ve evi gibi gördüğü Göktürk’e armağan etmekten gurur ve mutluluk duyduğunu dile getirdi. Meriçten; “Bugün ilk adımlarına şahit olduğunuz, dedemin ismini taşıyan Ferit Meriçten Ortaokulu, eğitim ihtiyacı kadar gerekli olduğuna inandığımız fiziki ortam ve sosyal olanakları da çocuklarımıza sağlayacaktır” dedi.

27 milyon TL’lik yatırım ile hayata geçirilen okul, 12 bin 259 metrekare inşaat alanına sahip. İkisi bodrum katı olmak üzere altı kattan oluşacak okulun her biri 30 öğrenciye eğitim verebilecek toplam 32 dersliği, kimya ve fen laboratuvarları, bin metrekareyi aşan genişlikteki çok amaçlı spor salonu, soyunma odaları, açık basketbol ve voleybol sahaları, hentbol salonu ve özel otoparkı bulunacak. Ferit Meriçten Ortaokulu, 8,5 şiddetinde depreme dayanıklı statik projesi, Göktürk’ün yağışlı bir bölge olmasından dolayı yapılan altyapı ve drenajları ile öğrenciler için güvenli bir eğitim yuvası olmayı vadediyor. #feritmeriçten #feritmeritçenortaokulu #ferko

Bir önceki yazımız olan Kemer Country'de Bahar Şenliği 14-15 Mayıs'ta başlıklı makalemizde all layin stars, ayhan sicimoğlu ve bahar şenliği hakkında bilgiler verilmektedir.