İYİ YAŞAM

ETİK AKTİF YAŞAM MERKEZİ ile BESLENME ALIŞKANLIKLARINIZI DEĞİŞTİRİN..

Yazar  | 

 

Etik Aktif Yaşam Merkezinin hazırladığı programlarla size doğru beslenmenin sırlarını vermekle kalmıyor, aynı zamanda zihinsel ve bedensel olarak beslenmenizi sağlayarak aktif bir yaşamın kapılarını açıyor.

Yaşam Koçu Nursel Genç  Etik Aktif Yaşam Merkezinin faaliyetlerini ve doğru beslenmenin önemini anlattı.

 

 

Beslenme kulüplerinin misyonu nelerdir?

Beslenme kulüpleri beslenmeyi desteklemek, iyi hissetmenize ve aktif bir yaşam sürmenize yardımcı olmak için vardır. Biz de bu misyon çerçevesinde, beslenme kulübümüzde üyelerimize özel hizmet verip sosyal bir ortam içinde doğru beslenmelerine yardımcı oluyoruz. Kişileri ruhsal zihinsel ve bedensel olarak beslenmesini sağlayıp kişilere aktif bir yaşam ve doğru beslenme koçluğu yapıyoruz.

 

Beslenmeyi öğrenmek neden bu kadar önemlidir?

(WHO) Dünya sağlık örgütünün açıklamasına göre hastalıkların %70’i yanlış beslenmeden kaynaklıdır. Yorgunluk, kalp dolaşım hastalıkları, uyku problemleri, yüksek tansiyon ve yüksek kolesterol, migren, depresyon, obezite, kanser, tansiyon gibi hastalıkların temel sebebi yanlış beslenmedir. Doğru beslenme ile bu hastalıkları en aza indirgemek mümkündür.  Önemli olan yemeğin miktarı değil kalitesi ve besin içeriğidir.

 

Beslenme kulüplerinin faaliyetleri nelerdir?

-Daha fazla insana yardımcı oluruz

-Günlük takip yaparız

-Günlük birebir koçluk yaparız

-Sosyal bir ortam paylaşırız

-Beslenme alışkanlıklarını değiştiririz

-İnsanları, kilo kontrolü ve aktif yaşam konusunda daha iyiye ulaşmaları için motive ederiz ve destek oluruz

 

Günün en önemli öğünü hangisidir?

Günün en önemli öğünü kahvaltıdır. Kahvaltı sizi tok ve enerjik tuttuğu gibi abur cubur yemenizi de engeller. Aynı zamanda metabolizmanızı hızlandırır. Güne daha sağlıklı ve enerjik başlamanızı sağlar. Sabahları kahvaltı yapıldığı takdirde vücudun gün boyu alması gereken enerjinin büyük kısmının alındığı tespit edilmiş durumda. Ayrıca kahvaltı yapmayan kişilerin öğrenme yeteneklerinde azalma, belleklerinde zayıflama görüldüğü araştırmalarca ortaya konmuş durumdadır.

Etik Aktif Yaşam Merkezi

Göktürk Merkez Mah. Çamlık Cad. Dolunay Sk. No:8/2 Göktürk-Eyüp / İstanbul

İletişim : 05344666646

Analiz saati 07:30-12:00 arası randevu ile aç karnına yapılmaktadır

Bir önceki yazımız olan HİPNOZAYIFLAMA İLE KİLOLARINIZDAN KURTULUN.. başlıklı makalemizde HİPNOZAYIFLAMA.COM, hipnoZayıflama ve SU SEYMEN hakkında bilgiler verilmektedir.