Genel

Taze ve Yerel Ürünlerle Hazırlanan Pizza, Burger ve Makarna Lezzetleri Pizza Red Hot’da…

Yazar  | 

Pizza Red Hot’ yeni işletmecileri ve ‘Red Chili Burger‘ marka kurucu ortaklarından Fehmi Tunç, Göktürk’teki  Pizza & Burger restoranının ortaya çıkış ve başarı hikayesini anlattı..

Merhabalar ben Fehmi Tunç, Mardinli bir ailenin 6 kardeşin en büyüğüyüm, Çocuk yaşlardayken bile yemek yapmaya meraklı olduğum için  aşçılığa yöneldim.

12 yıldan fazla oldukça yoğun servis veren marka restoranlarda çalışarak bu tutkumu daha da geliştirdim. Ünlü bir yemek eleştirmeni tarafından tam not alan bir restoranın ekibinde ve 3 sene üst üste ‘İncili Gastronomi Rehberi’ nden 4’inciliği alan ekibin içinde  yer aldım.

2017 yılında MSA ProChef bölümünden aldığım eğitim sayesinde mutfak tecrübemi uluslararası ‘CTH L3, City&Guilds’ sertifikalarıyla tescilleyerek profesyonel kariyerime daha güçlü adımlarla devam ettim.

Asıl branşımın İtalyan mutfağı olması ve kardeşim Edip’inde iyi bir Pizza şefi olmasından dolayı Göktürk bölgesinde bir Pizza & Burger restoranı açmaya karar verdik.

Dünyaca ünlü rock grubu RedHotChiliPappers tan etkilenip ‘Pizza Red Hot’ ve ‘Red Chili Burger’ markalarını kurduk. Şimdi 3 kardeş işlettiğimiz restoranımızda misafirlerimize harika Pizza,Burger ve Makarnalar sunuyoruz, ürünlerimizde hazır hiçbir şey kullanmayıp,  Klasic donuk fastfood ürünlerinden uzak tutup her şeyimizi kendimiz yapıp hazırlıyoruz.

Pizzalarımızı kendi hazırladığımız ve 24 saat mayalandırma sonucunda tamamen elde açıp alevli taş fırında pişiriyoruz. Taze ve yerel ürünler kullanmaya özen gösteriyoruz.

Paket servise olan yoğun ilgiden dolayı ona da oldukça özen gösterip gıda uyumlu Kraft kutularda en hızlı, sıcak ve eksiksiz bir şekilde misafirlerimize ulaştırmaya gayret ediyoruz.

8 saat ağır ateşte pişmiş Kaburgalı pizza, Vişne chutney soslu Burger, kremalı mantarlı tavuklu Fetucinni Alfredo makarna gibi gurme ürünlerle misafirlerimize eşsiz lezzetler sunuyoruz…

Adres: Cumhuriyet Caddesi No:2/F Göktürk

İletişim: 0549 454 40 40

 

 

 

 

 

 

 

Bir önceki yazımız olan SOO SILKY markasının '' Paraiba Lab Jewels'' ve ''Moon Blues'' Pırlanta Koleksiyonu Göktürk Woods'ta Buluştu.. başlıklı makalemizde göktürk, Moon Blues ve Paraiba Lab Jewels hakkında bilgiler verilmektedir.