GÖKTÜRK'TE HAYAT

ESAT EDİN HALK KOŞUSU..

Yazar  | 

Eyüp Belediyesi tarafından projelendirilen ve fidanlık mevkiinde gerçekleştirilecek “Özgecan Aslan Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş Parkuru” açılışı 26 Mart Pazar günü Göktürk Panayır Çayırı Caddesinde Esad Edin Halk Koşusuyla birlikte gerçekleşecek.

Park açılışı öncesi saat 10:00’da gelenekselleşmesi beklenen Esad Edin Halk Koşusu Özgecan Aslan Sağlıklı Yaşam ve Yürüyüş Parkuru’undan başlayıp İstanbul Caddesi üzerinden ilk kemerden dönülerek tekrar park alanına devam edilerek son bulacak.

Koşu 6 Kategoride Tamamlanacak

10-15 yaş, 16-20 yaş ve 21 yaş üstü erkek ve kadın olmak üzere toplamda 6 kategorinin olacağı Esad Edin Halk Koşusu, ismini bölgede tanınan ve sevilen aynı zamanda iyi bir sporcu olan geçirdiği kaza sonucu hayatını kaybeden Esad Edin”den almaktadır. Koşu kendi hatırasını ve ismini yaşatmak amacıyla sporu ve sağlıklı yaşamı hatırlatmak amacıyla 4 km”lik bir parkurdur. 7’den 70’e bölge halkının yoğun bir teveccüh gösterdiği koşu her yıl daha da büyüyerek devam edecektir.

 

Bir önceki yazımız olan Hayatınızdaki blokajları nefesle birlikte temizlemeye var mısınız? başlıklı makalemizde göktürk, nefes ve nefes atölyesi hakkında bilgiler verilmektedir.