Genel

Enplus Kahve Festivali’nde Yeni Kahve Markası Hola Sol’ü Tanıttı

Yazar  | 

Premium mutfak ürünleri, küçük ev aletleri ve lüks beyaz eşya sektörlerinde kendi alanlarında lider markaların perakende satışını gerçekleştiren Enplus, 6-9 Ekim tarihleri arasında KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşen İstanbul Kahve Festivali’ne katıldı. Festival boyunca dünya markalarının en başarılı kahve makinelerini ve kendi kahve markası Hola Sol’ün enfes kahvelerini kahve tutkunlarıyla buluşturan Enplus, ziyaretçilerden yoğun ilgi gördü. Enplus Yönetim Kurulu Üyesi ve COO’su Murat Hatipoğlu, festivalin kahve sektörü için önemine değinerek şirketin bu alandaki faaliyetlerini paylaştı.

 

‘Şehri uyandıran festival’ sloganıyla tam 8 senedir aralıksız devam eden İstanbul Kahve Festivali bu yıl da 6-9 Ekim tarihleri arasında Küçük Çiftlik Park’ta gerçekleşti. Festivalin katılımcıları arasında seçkin dünya markalarını tüketicileriyle buluşturmasının yanı sıra kahveye de çok özel bir ilgisi bulunan Enplus da vardı. Multi brand mağaza zinciri, festival alanındaki standında kahve grubunda bulunan tam otomatik ve barista tipi porta filtreli makineleri başta olmak üzere; espresso makineleri, filtre kahve makineleri, Türk kahvesi makineleri, kahve değirmenleri ve moka potlarını sergiledi. Enplus festivalde ayrıca ‘En iyi kahve makineleri en iyi kahveyi hak eder’ düşüncesiyle hayata geçirdiği kendi kahve markası Hola Sol’ü de kahve severlerin beğenisine sundu. Enplus kahve deneyimini kusursuz bir biçimde yaşatan ürünleriyle festivalde ilgi odağı oldu.

 

“Sektörün daha da gelişmesi adına bu tür etkinlikler artmalı”

Festivalde görüşlerini paylaşan Enplus Yönetim Kurulu Üyesi ve COO’su Murat Hatipoğlu, “Enplus olarak kahve sektörünü yıllardır bir araya getiren İstanbul Kahve Festivali’ni sektörün gelişimi açısından oldukça değerli buluyoruz. Biz de Enplus olarak bu renkli festivalde yer almış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Festival boyunca mevcut ürünlerimizi ve kahve makinelerimizi sektör paydaşlarının ve ziyaretçilerin beğenisine sunduk. Bildiğiniz gibi kahve makineleri sektörün vazgeçilmez ürünlerinden. Bu anlamda dünya devi markaların en başarılı ürünlerini Enplus mağazalarında satışa sunuyoruz. Ülkemizde son yıllarda kahve makinelerine ve ekipmanlarına yoğun bir ilgi var. Özellikle pandemiyle birlikte evde uzun vakit geçirmeye başlayınca, dışarıda içmeye alıştığımız iyi kahveleri evde de arar olduk. Bu nedenle artık her eve bir kahve makinesi girmeye başladı. Festival boyunca bizim kahve makinelerimiz de büyük ilgi gördü. Dolayısıyla hem çok keyifli hem de bir o kadar verimli bir etkinlik geçirdik. Sektörün daha da gelişmesi adına bu tür etkinliklerin artması gerektiğini düşünüyoruz.” dedi.

 

En iyi kahve makineleri en iyi kahveyi hak eder

Festivalde yeni kahve markaları Hola Sol’ü de ziyaretçilere ve sektör oyuncularına tanıtma şansı yakaladıklarını belirten Murat Hatipoğlu, “İyi kahve içebilmek için iyi bir kahve makinesine ve elbette yine iyi ve taze bir kahveye ihtiyacımız var. Enplus olarak ‘En iyi kahve makineleri en iyi kahveyi hak eder’ misyonuyla kahve makinelerimizin yanında artık kendi kahvemizin de olması gerektiğini düşündük ve Hola Sol markasını yarattık. Hola Sol, birçok kahve çeşidini deneyip tattıktan sonra seçtiğimiz, bize özel harmanlanan ve kavrulan kahvelerden oluşan, Enplus dışında hiçbir yerde bulamayacağınız bir marka. En güzel yanı ise sipariş üzerine kavruluyor olması. Böylece aylarca raflarda bekleyen kahveyi müşterimize sunmamış oluyoruz. Tüketicilerin sürekli taze kahveye erişebilme şansı olması gerektiğini düşünüyor, onlara en iyi kahve deneyimini yaşatmayı arzuluyoruz. Hola Sol’ün hem barista hem de full otomatik makinelere uygun kahve çeşitleri mevcut. Üç çeşit espressosu, bir çeşit filtre kahvesi ve bir çeşit de Türk kahvesi bulunan yeni kahve markamız Hola Sol’ün kahve çeşitlerini tatma şansı bulan ziyaretçilerden ve kahve profesyonellerinden de çok güzel yorumlar aldık. Umarız satın alan tüketiciler de çok sever. Türk kahvesi dışında tüm kahvelerimiz çekirdek olarak satılıyor. Paket üzerinde çekirdeklerin hangi yörelere ait olduğu, asiditesi, kavurma tarihi dahil tüm bilgilere erişmek mümkün.” şeklinde konuştu.

Bir önceki yazımız olan Oğuz Eken, Türk Kanser Derneği'ne 1,5 Milyon TL Bağışladı başlıklı makalemizde oğuz eken, Türk Kanser Derneği ve Uluslararası Başarı ve Kariyer Ödülleri hakkında bilgiler verilmektedir.