İYİ YAŞAM

Yazar  | 

DR. DENİZ YAVUZ’DAN YENİ YILA YENİLENEREK GİRMEK İSTEYENLERE…

GÖZ ALTLARINIZDAKİ MORLUKLARDAN MI ŞİKAYETÇİSİNİZ? YOKSA CİLDİNİZDEKİ TON FARKLILIKLARI MI CANINIZI SIKIYOR? DAHA GENÇ, IŞILTILI VE GÜZEL BİR GÖRÜNÜM
İÇİN IŞI UZMANINA BIRAKMAYA NE DERSİNİZ? DERMATOLOG DR. DENİZ YAVUZ, NİŞANTAŞI’NDAKİ KLİNİĞİNDE HARİKALAR YARATIYOR.
SOHBETİMİZE GÖZ ATIN, PİŞMAN OLMAYACAKSINIZ…

 

 

Öncelikle sizi tanıyalım… Formasyonunuz, uzmanlık alanınız?Bugüne kadarki kariyer yolculuğunuz hakkında bilgi verir misiniz?
Çocukluğumdan beri en büyük hayalim doktor olup insanlara yardımcı olmaktı. Nişantaşı’nda açmış olduğum kliniğimle hem bu hayalimi gerçekleştirmiş hem de bir dermatolog olarak hastalarıma estetik anlamda arzu ettikleri görünüme kavuşmalarında yardımcı olmaktayım. Bunu yaparken öncelikle hastalarımın isteklerini dinleyip kişiye özel bir estetik takvimi oluşturuyorum, çünkü her insan birbirinden farklıdır ve cildinin yapısı kendisine hastır. Estetik işlemler belli yöntemlere ve sıralamaya göre uygulanmaktadır. Bunları göz önünde bulundurarak varmayı istediğimiz sonuca yönelik planlama yapıyoruz. Kliniğimde güvenilir markaları ve onaylı son teknoloji cihazları kullanıyorum çünkü hastalarımın en iyisini hak ettiğini düşünüyorum.

Kliniğinizde hangi uygulamaları yapıyorsunuz?
Bu soruyu cevaplarken hastalarımı yaş gruplarına göre değerlendirmekte fayda var. 20-35 yaş arası
hastalarım genellikle dudak hacimlendirme, kaş kaldırma, elmacık kemiği şekillendirme gibi estetik
dokunuşlar için bana gelirken 35 yaş sonrası grupta estetik dokunuşlara PRP, altın iğne, gençlik aşısı, mezoterapi gibi ameliyatsız gençleştirme bakımlarda ekleniyor.

Hastalara en çok hangi uygulamaları öneriyorsunuz?
Bizim için en öncelikli şey cildin temiz olması. Bu yüzden her hastama düzenli cilt bakımını öneriyorum. İnnofacial cihazımızla gözenekleri temizliyor, cildi ölü tabakasından arındırıyor ve özel solüsyonlarıyla cildi besliyoruz. Lekeler neredeyse herkesin başlıca cilt problemi olduğu için Lumecca lazer ile yüze ve vücuda uygulamalar yapıyor, renk eşitsizliklerini ortadan kaldırıyoruz. Forma radyo frekans ile cildi sıkılaştırıyoruz ve Fractora altın iğne ile cildin kendini yenileme mekanizmasını harekete geçiriyoruz. Cildin ihtiyacına göre bu işlemlerle PRP, mezoterapi, gençlik aşısı, somon DNA gibi yaşlanma karşıtı uygulamaları kombine ediyorum. Sonuçta pürüzsüz, ışıl ışıl ve daha genç bir cilde kavuşuyorsunuz.

Ameliyatsız estetik uygulamalar denilince ne anlamalıyız?
Cildi istediğimiz sağlıklı görünüme kavuşturduktan sonra kişinin estetik işlemlerine geçiyorum. Burada en çok dikkat ettiğim nokta kişinin yüz anatomisine uygun doğal uygulamalar gerçekleştirmek. Bir çok sanatçıya botoks uygulamaktayım ve işleri gereği mimiklerini koruyarak
bu uygulamayı gerçekleştirmekteyim. Zaten olması gereken de bu bence. Dolgu uygulamalarında ise amacım yüzü şişirmek değil şekillendirmek. Bu konuda yüzdeki gölgelenme bana uygulamalarımı yaparken ışık tutuyor.

Yüzdeki gölgelenme derken neyi kastediyorsunuz?
Genç yaştaki birinin yüzüne baktığınızda cildi ışığı mükemmel yansıttığı için parlak ve canlı görünür. Yaş aldıkça ağız kenarında, göz altındayanaklarda deri estekliğini kaybederek kırışmaya
başlar ve bunlar yüzde çökmelere sebep olur ve gölgeler oluşturur. Dolgu maddeleriyle yüzde bu
gölgelenmeye sebep olan alanlara müdehale ederek cildin genç görünmesine yardımcı oluyoruz. Mesela göz altındaki çukurluk ve renk farklılığı yorgun bir ifadeye sebep olduğu için en çok dolgu uygulamasıyaptığım alanların başında geliyor.

2020’nin estetik trendleri neler?
Botoks zaten alın, kaş arası ve kaz ayaklarındaki kırışıklıklar için vazgeçilmez uygulamamız. Jaw line dediğimiz çene hattına yapılarak yüzü üçgen hale getirip gıdıyı arka plana atan dolgu uygulaması ise bence 2020 yılının yükselen estetik trendi olarak
karşımıza çıkmaya devam edecek.

Adres:
Teşvikiye Mah. Hüsrev Gerede Cad. Tanin Apartmanı No:88 D:3 Nişantaşı Şişli – İstanbul
info@drdenizyavuz.com
instagram: drdenizyavuz

Bir önceki yazımız olan DOĞAL, TEMİZ, ve EV YAPIMI: NAKED BITES başlıklı makalemizde öne çıkan ve öneçıkan hakkında bilgiler verilmektedir.