GÖKTÜRK'TE HAYAT

Doğa Country Sitesine kokudan girilmiyor

Yazar  | 

Doğa Country ve Zenginbahçe Sitesi sokağındaki kokudan dolayı vatandaşlar evlerine giremiyor.

New Göktürk Dergisi mikrofonlarımıza konuşan Doğa Country Site müdüresi Harika hanım ”15 – 20 gündür ağır bir koku var. Burada ki boş arazide çok sayıda hayvan vardı biz onların yarattığı gübre ve lağım kokusu olduğunu zannettik. Eyüp Belediyesi ile temasa geçtik sağ olsunlar bizimle çok ilgilendiler ve önce hayvanları buradan çıkardılar. Belediye de ekipleri çok yardımcı oldular, Zabıta müdürü Aydın bey ve Mecit bey çok yardımcı oldu. Fen işlerinden yetkili kişiler geldi ama hiç kimse çöp suyu olduğunu anlamadı.

Bu koku ağır bir lağım kokusuna döndü

Daha sonra sorunun daha büyük olduğunu gördük su iyice yükselmişti ve suda sararmalar başladı ve bu koku ağır bir lağım kokusuna döndü. Eyüp Belediyesinin tavsiyesi ile İSKİ ile irtibata geçtik ve İSKİ bize Göktürk’te genel olarak yoğun bir yağmur suyu akıtma sıkıntısı var, genel bir sorun bu sebepten dolayı borularda tıkanıklık var, biz Göktürk’ün içinden başlayıp, dere kenarından gelerek boruları boşaltmayı yapacağız dediler, dedikleri işlemleri yapmaya başladılar sonra aradan çekildiler fakat bir yandan da bu kokunun bir çöp suyu sorunu olduğunu duymaya başladık. Son birkaç gündür hiç gelmiyorlar ve bizi yarım bıraktılar. Kokunun olduğu bölgede ağır mikrop olduğu var, kireç alınması lazım dediler bizde aldık kireçleri, yaklaşık 30 paket 10 kilodan 300 kilo kireç döküldü. 15 – 20 gündür bu kokuyu çekiyoruz, aynı zamanda bu bitkiler sarardı, burada zehirli bir su olmasa sararır mı? Her şeyden önce boş alanda bulundan kuşlar  ve canlılar telef olmasa keşke .

İSTAÇ ; “Burada lağım değil burada çöp suyu birikmiş”
Bugün tekrar Zengin Bahçe Sitesi ve Doğa Country Sitesi yönetimi olarak olaya el attık ve ısrarlı telefon konuşmaları ile arayak araya meclis üyeleri sokarak durumu çözüme ulaştırmaya çalıştık. İSTAÇ gelip bize; “Burada lağım değil burada çöp suyu birikmiş” dedi . Kimse burada ki bu çöp suyunun nasıl oluştuğunu bilmiyor. Ortaya atılan bir teori var ki; İstanbul Büyük Şehir Belediyesi metro kazısı sırasında sondajlama çalışmasında burada ki çöp suyu taşıma hattını şeyini patlattığını düşünüyoruz. Yakında burada bir inşaat başlayacak ve eğer çöple ilgili buradan bir boru hattı geçiyorsa bu birkez daha patlayabilir. Çöp suyunun sıkışması ve akmaması olduğunu düşünüyoruz. Gördüğünüz gibi kokunun çıktığı kaynak olan yerin başında duruyoruz, sosyal medya aracılığı ile sesimizi duyurmaya çalışıyoruz, tweet atıyoruz, telefonlar ediyoruz. Bu kadar sürede İSKİ’nin İSTAÇ’ı araması gerekmiyor muydu? Çok üzücü bir durumla karşı karşıyayız, oruçluyuz ve bu koku içerisinde yaşamaya çalışıyoruz.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Lokomotif Sigorta Göktürk Acenteliği 6.Yılını Kutluyor. başlıklı makalemizde Allianz Sigorta', Anadolu Sigorta ve Axa Sigorta hakkında bilgiler verilmektedir.