GÜNDEM

Dilber Ay Hayatını Kaybetti

Yazar  | 

Dilber Ay kimdir?

Ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Kariyeri boyunca pek çok albüm ve konsere imza atan sanatçı, son dönemlerde oynadığı reklam filmleri ve yer aldığı müzik programlarıyla gündemde geliyordu.

Dilber Ay’ın biyografisi…

1 Ocak 1956 tarihinde Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi. Maddi imkanlar nedeniyle ilkokulu üçüncü sınıfa kadar okudu. Çocukluk yılları zor geçen Dilber Ay, 13 yaşında evlendirildi ancak evlenmeden önce Düzce’de bir ses yarışmasına katıldı ve birinci seçildi. İlk evliliğini bitirdikten sonra bir kez daha evlenen Dilber Ay, geçtiğimiz yıllarda Flash TV’de yaptığı ‘Kadere Mahkumlar’ programıyla televizyon yüzü de oldu.

İlk olarak radyoda tanınan Ay, Hacı Ağa şarkısıyla ismini geniş bir kitleye duyurdu.

Altın Koza Ödülü’ne layık görüldü

‘Beynelmilel’ filminde oynadı ve ilk rolünde Altın Koza Ödülü’ne layık görüldü. Murat Şeker’in yönettiği ‘Hayat Sana Güzel’ isimli filmde rol aldı. 1998’de şimdiki eşi İbrahim Karakaş ile evlendi. Bir röportajında evliliğiyle ilgili konuşan Dilber Ay, “İlk günkü sevgi ve heyecan ikimizde de hâlâ var. Zaten olmasa bugünlere gelemezdik.” açıklamasında bulunmuştu.

Bir önceki yazımız olan Gökhan Gencebay bıçakla yaralandı!!! başlıklı makalemizde Gökhan gencebay hakkında bilgiler verilmektedir.