EĞİTİM-SANAT

Dilay Yıldız: ”Erkekler için Takıyı Kimse Yapmadığı İçin Yapıyoruz”

Yazar  | 

Dilay Yıldız: Erkekler için takıyı kimse yapmadığı için yapıyoruz

İsmini İngiliz aristokrasisinden esinlenerek alan The House Of Gallants, centilmenlik, yiğitlik, özgürlük ve güç gibi kavramları birleştirdiği koleksiyonuyla farklı stillere uzanmaktadır.   Kalite ve estetikten ödün vermeden hayata geçmiş ve bunu prensip edinmiş The House Of Gallants, kol düğmesinden kravat iğnesine, bileklik ve yüzükten, kolyeye uzanan geniş ürün yelpazesiyle beraber; el yapımı deri ürünler ve özel yapım tespih koleksiyonuyla da mücevher sektöründeki yeni trendlere ev sahipliği yapmaktadır.

The House of Gallants’ın kurucusu Dilay Yıldız, 3 yıllık erkek mücevher serüvenini özetleyerek  “Tarihten bugüne kadar bir statü göstergesi olarak görülen erkek aksesuarları, The House Of Gallants’ın modern vizyonuyla tasarlanarak her yaş grubundan özgün bir çizgiye sahip erkeklere hitap etmektedir”dedi

 

Sizi tanıyabilir miyiz?                      

Ben Tarsus Amerikan Koleji’nin ardından İngiltere’de Business Management eğitimi aldım. Sonrasında İstanbul’a yerleşip birkaç iş tecrübesi edindim.

Erkek takısı yapmak fikri nasıl oluştu?

Aileden de tekstilciyiz ve erkek üzerine üretim yaptığımızdan aslında erkek sektörüne hep aşikar büyüdüm. Fakat bir gün erkek mücevheri yapacağım hiç aklıma gelmemişti. Önceleri mücevher işine hobi olarak başladım. Ardından çok sevdiğimi görünce bunu işe çevirmek istedim ve kadın yerine erkeğe yönelmemin sebebi sektördeki açıktı. Açıktan da öte bu işi kimsenin yapmamasıydı.

Özgürlük ve Güç gibi  Kavramlar Bizim Esin Kaynağımız

Markanın hikayesi nedir? Nereden esinleniyorsunuz üretirken?

Markamızın hikayesi İngiliz aristokrasisinden gelmekte. İsmimizdeki ‘gallant’ kelimesi eski aristokrasi İngilizcesinde cesur, mert, güçlü, centilmen erkek demek. İsimden de anlaşılacağı üzere centilmenlik,özgürlük ve güç gibi  kavramlar bizim esin kaynağımız. Bu nedenle koleksiyonumuzu da bu sıfatları simgeleyen parçalardan oluşturuyoruz.

”Özel kesim taşlar ve pırlantalarla şekillendiği özgün tasarımlar The House Of Gallants’ın özgün zemininde “sınırlı sayıda” olarak üretmektedir” sınırlı üretim mottosun amacını açıklar mısınız?

Her insan kendini özel hissetmek ister ve kendisine özel üretilmiş bir mücevheri taşımaktan daha büyük zevk alır. El yapımı ve özel üretim parçalarımızda müşterilerimizin kendilerini özel hissetmelerini sağlıyoruz.

The House of Gallants Markasını Dünyaya Tanıtmayı Hedefliyorum

2018 koleksiyonun teması nedir?

Önceki koleksiyonlarımızı üretirken savaş aletleri, güç simgeleri ve mitoloji gibi konulardan ilerlemiştim. 2018 koleksiyonumuzu oluştururken de yine aynı çizgiden devam ediyorum.

Gelecek planlarınız nelerdir?

Planım ilk olarak markamı yerli piyasada sağlam bir yere oturtmaktı ve bunun çok az bir yolu kaldı. Sonrasında The House of Gallants markasını dünyaya tanıtmayı hedefliyorum. Bunun için de çalışmalarımız başladı.

İlerde kadın koleksiyonu da olacak mı?

Kadınlar artık maskülen parçaları gayet güzel bir şekilde taşıyabiliyorlar. Ürün yelpazemizin genişliğinden dolayı kadınlar da kendilerine uygun parçalar bulabiliyorlar. Sadece kadınlara yönelik ürünlerden oluşan koleksiyonu da ileri dönemler için planlıyoruz.

Sizin takıları nerde bulabilirler almak isteyenler? 

Nişantaşı Abdi İpekçi Caddesi’ndeki showroom’umuzu da ziyaret edebilirler. Bununla birlikte internet sitemizden veya instagram sayfamızdan ürünlerimize göz gezdirebilirler.

Bir önceki yazımız olan Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı başlıklı makalemizde Eğitim, Featured ve Öğrenci Koçu Elif Desteli hakkında bilgiler verilmektedir.