GÖKTÜRK'TE HAYAT

Canan Özdemir “Farkındalık Sanatı” kimliğiyle kurumlara “self awareness” ve “self motivation” konularında eğitim veriyor.

Yazar  | 

İstanbu’da doğan Canan Özdemir;  İTÜ Mimarlık Fakültesi Şehir Planlaması Bölümü’nün ardından 1992 yılında çamurla serüvenine başladı.

Yurtiçi ve yurtdışında sanatçılardan dersler alarak çok inandığı usta-çırak ilişkisi içerisinde bilgi ve görgüsünü artırdı. Seramiğin yanı sıra demir ve ağaç başta olmak üzere birçok malzeme üzerine çalıştı.

Sanat ve zanaat alanındaki çalışmalarıyla edindiği bilgi ve birikimi paylaşmak için kendi atölyesini kurdu. Yirmi yılı aşkın süre verdiği seramik derslerinin yanı sıra el-kol koordinasyonu ve motor becerilerde zayıflık yaşayan yetişkinlerle özel çalışmalar yaptı.

Sivil toplum kuruluşlarında çocuklar ve gençlerle yapılan sanatsal projelerde yer aldı. Beden ve zihin üzerine başladığı eğitim sürecini, Taoist ve Budist öğretilerin yanı sıra “Individual Art Therapy” eğitimiyle de besleyerek hayata ve insanlara farklı bakış açılarını inceledi, incelemeyi sürdürüyor. Halen İstanbul’daki atölyesinde gruplar ve bireylerle çalışıyor. Ayrıca “Farkındalık Sanatı” kimliğiyle kurumlara “self awareness” ve “self motivation” konularında eğitim veriyor.

Bir önceki yazımız olan Leonard Chocolatier Göktürk'de.. başlıklı makalemizde çikolata, göktürk ve kahve hakkında bilgiler verilmektedir.