GÜNDEM

BÜMED MEÇ OKULLARI’NDA KAYITLAR BAŞLADI !..

Yazar  | 

BOĞAZİÇİ KÜLTÜRÜYLE YETİŞEN ÇOCUKLAR İÇİN

BÜMED MEÇ OKULLARI’NDA KAYITLAR BAŞLADI

 

 

Boğaziçi Üniversitesi’nden aldığı kültürel ve bilimsel mirasla, eğitim dünyasına yenilikçi bakış açısı getirerek özgür ve özgün düşünebilen, çözüm üretebilen dünya vatandaşı çocuklar yetiştirmeyi hedefleyen BÜMED MEÇ Okulları, fikirler üreten, analitik düşünebilen ve dünyaya değer katan bireyler yetiştirmeye devam ediyor.

BÜMED MEÇ Okulları, tüm yerleşkelerinde Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi akademisyenlerinin danışmanlığıyla hazırlanan, öğrenci odaklı eğitim sistemi SARES’i (Sorgula- Araştır-Eleştir-Savun) uyguluyor. Bu eğitim sistemi sayesinde öğrenciler, bilgiyi demokratik bir ortamda kendileri yapılandırıyor. Bilgi edinmede aktif rol oynayan öğrenciler bilgiyi kalıcı olarak öğreniyor. Bunun yanı sıra MEÇ Saati uygulamasıyla öğretmenler, öğrencilerin aklındaki tüm sorulara cevap vererek alışılmış öğrenci profilinin dışında, daha donanımlı bireyler yetiştiriyor.

 

 

Eğitime farklı bir soluk getiren, Türkiye’de referans olarak gösterilecek bir eğitim felsefesi yaratan BÜMED MEÇ Ailesine katılmak isteyen herkes BÜMED MEÇ Okullarını ziyaret edebilir.

 

Bir önceki yazımız olan Zeynep Ertürer :''Tarihimizi korumazsak yaşama anlamımı kaydederim'' başlıklı makalemizde boğazda tanker kazası, hekim başı salih efendi yalısı ve hekimbaşı yalısı hakkında bilgiler verilmektedir.