Genel

Boks,kickboks,pilates bileşimi PİLOXİNG Göktürk’de başladı

Yazar  | 

piloxingFarklı disiplinleri bir araya getiren spor dalları bu ara pek revaçta. Piloxing de bunlardan biri. 2009’da İsveçli dansçı Viveca Jensen tarafından ortaya atılan piloxing sayesinde bugün dünyanın 80 ülkesinde, 1 buçuk milyon kişi müzik eşliğinde yumruk sallarken, pilates de yapıyor. Piloxing şimdi de Göktürk’te Fitbox stüdyosunda başladı. Merve İssi Uçan sorularımızı  sorularımızı yanıtladı. İşte yükselen trend piloxing’e dair her şey.

Piloxing ne anlama geliyor?

Piloxing; boks ve pilates tekniklerini harmanlayarak ikisinden de yarar sağlamayı amaçlayan yepyeni bir dal.

Son dönemde farklı dinamikleri bir araya getiren yeni spor dalları çok trendi. Neden?

Bu tip dersleri ilginç kılan, farklı disiplinlerden sağlanan yararları tek potada eritebilmesi, biz bunlara füzyon diyoruz. Piloxing’de de kardiyodaki gibi çok yüksek enerji harcarken aynı zamanda bokstaki enerji boşaltımını da yaşanıyor.. Öte yandan pilatesin  postüral faydaları ile birleşince,  üçünü yaşamak için 3 ayrı derse gitmeniz gerekmiyor, 45 dakikada hızlıca çözüyorsunuz.

 Çok fazla kadın boks da yapıyor, neden?

Boks her zaman revaçtaydı. Enerji atmak ve güçlü hissetmek için mükemmel bir yol, aynı zamanda duyguları dışa vurmayı sağlıyor. Kadınlar hele son zamanlarda yaşanan taciz olayları dolayısıyla kendilerini en azından güvende hissetmek istiyorlar. Bir kadın olarak  güçlü olmak zorundasınız, aynı zamanda kontrol sizde olmalı ve feminen, seksi hissetmeli insan.

Piloxing  ne kadar sürüyor ve kaç kalori yakılıyor? 

Her derste 30-45 dakika grubun performasına göre değişiyor. 600-1000 kalori yakmakla kalmıyorsunuz, vücudunuz gerçekten forma giriyor..

Haftada kaç gün yapılmasını öneriyorsunuz?

Normalde  haftada 2 ya da 3 ders bence yeterlidir.

İyi bir stress atma yöntemi midir?Kimler piloxing yapabilir mi?

Tüm egzersizler bir biçimde stres atmaya yardımcı oluyor ama ne kadar olduğu, yaptığınız spora ve kişiye göre değişebilir. Biz piloxingde tüm sıkıntıları unuturuyoruz ,sadece müzik eşliğinde  terle ve mutlu olmayı sağlıyoruz.

Sağlıklı herkes yapabilir.

Deneme dersi var mı?

Tabii ki. Hafta 4 gün olan grup dersimize bekliyoruz.

Hangi günler var?

Şimdilik salı-perşembe ve cumartesi günleri. Salı 8.30 ve 20.00-perşembe 8.30-cumartesi 9.00 .

Detaylı bilgiyi 212 3222371 den alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan 2. PİYANO GÜNLERİ; 19-20 MART 2016'da AÇI MÜZİK VE SANAT OKUL'nda başlıklı makalemizde açı, açı ilköğretim okulu ve açı piyano günleri hakkında bilgiler verilmektedir.