İYİ YAŞAM

BİR HAYALİN PEŞİNDE…

Yazar  | 

Bir köy yeri düşünün… Yıllar önce bir hayal kurularak alınmış. Ve yıllar sonra muhteşem bir yere dönüştürülmüş. Bugün sizlerle müthiş bir yatırım ve hayran olunacak bir vizyon hikayesi anlatacağım. 6 yıldır hayalini gerçekleştirmek için yoğun bir çaba harcayan Bijen Zamanpur’la başlayan bir hikaye… Orman ve yemyeşil bahçelerin ortasında muhteşem bir yapı…

Odayeri’nde bulunan Park Inn By Radisson Otel’den bahsediyorum.

 

Zamanpur Ailesi… Girişimci ruhuyla tanınan aile aynı zamanda Türkiye’nin gurur duyduğu, çoğu insanın yabancı zannettiği ama öz Türk markası olan Silk&Cashmere’in yaratıcısı….

Ailenin son macerası ise yine kitaplara konu olacak türden… Bijen Zamanpur’un “bir hayalin peşinde” koşma hikayesi… Hikayenin baş kahramanı ise Odayeri’nin çehresini değiştiren Park Inn By Radisson Otel…

Yeni Havalimanı’nın ve Göktürk’ün hemen yanı başında,  etrafı yemyeşil ormanlarla çevrili Odayeri Köyü’nde kurulan hayalle birlikte bugün muhteşem bir otele dönüştü.

 

Rüyadayım Sanki…

Otel, biraz Göktürk gibi bir otel aslında… Hem şehre yakın, hem kaostan uzak… Hem merkezi, hem ormanın ortasında… Hani bazı yerler vardır, daha girer girmez atmosferi yakalar sizi. Odayeri’ne girdiğiniz andan itibaren bol oksijen başınızı döndürüyor. Etrafta tavuklar ve inekler… Rüyadayım sanki…

‹şte bu atmosferin ortasında karşıladı beni Park Inn By Radısson Otel. Muhteşem bir mimari… Sanki yüzyıllardır oradaymış gibi, etrafıyla uyum içinde….

 

İlk UluslararasI Zincir Otel

Yeni Havalimanı’na ve Göktürk’e hizmet verecek ilk uluslararası zincir otel… Böyle bir ihtiyaç vardı kesinlikle… Zincir olunca dünyanın her yerinde tattığın konforu burada da tadıyorsun.

Farklı amaçlarla oteli ziyaret edecek olan herkesin ihtiyaçları düşünülmüş. Hafta sonu tatil için gelenler için muhteşem kahvaltılar ve doğa… ‹ş için konaklayanlara yönelik toplantı salonları… Düğünler, doğum günleri ve diğer organizasyonlar için ayrılmış alanlar….

Hayata Renk Kat:

Ben odalara girdiğimde inanılmaz  bir samimiyetle karşılaştım. Doğal ve sıcak… Her odanın dekorasyonu farklı renklerde… Odaları gezdikten sonra, otelin sloganının neden “hayata renk kat” olduğunu daha net anladım. Gerçekten misafirlerin hayatına renk katmak için, dekorasyona ve kullanılan renklere büyük özen gösterilmiş.

Park Inn By Radisson Odayeri, bulunduğu doğal çevreye her anlamda uyum sağlamış. Mesela mutfak… O da doğallıktan fazlasıyla nasibini almış görünüyor. Yerel ve doğal tatlar, dünya lezzetleriyle harmanlanıyor. Fona da muhteşem manzarayı koyduğunuzda yemekler tadından yenmiyor.

Yemeğinizi yiyin ve konfora biraz ara verip dışarı çıkın… Az önce odanızdan gördüğünüz muhteşem manzarada kaybolun. Ağaçların arasında yürüyün ve doğanın her mevsim bize sunduğu muhteşem manzaraların tadını çıkartın. fiehir yaşantısının keşmekeşinden kurtulun ve oksijeni ciğerlerinize çekin… Huzur bulacağınıza eminim…

Park Inn By Radisson Odayeri, bulunduğu doğal çevreye her anlamda uyum sağlamış. Mesela mutfak… O da doğallıktan fazlasıyla nasibini almış görünüyor. Yerel ve doğal tatlar, dünya lezzetleriyle harmanlanıyor. Fona da muhteşem manzarayı koyduğunuzda yemekler tadından yenmiyor.

 

Otel, biraz Göktürk gibi bir otel aslında… Hem şehre yakın, hem kaostan uzak… Hem merkezi, hem ormanın ortasında… Odayeri’ne girdiğiniz andan itibaren bol oksijen başınızı döndürüyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan Peugeot, Legend Lifestyle Koleksiyonunu Genişletiyor! başlıklı makalemizde göktürk, intown ve intowndergi hakkında bilgiler verilmektedir.