İYİ YAŞAM

BEE’O Suda Çözünebilir Propolis Damla

Yazar  | 

Çocukların kalbini, annelerin güvenini kazandı;

BEE’O arıların yavrularını ve besinlerini korumak için ürettiği propolisi, doğadan sofralarınıza getiriyor. Tabiatın tüm gücünü ürünlerinde birleştiren, ulusal ve uluslararası 30 farklı ödülün sahibi BEE’O, doğallığıyla fark yaratırken, 7’den 70’e herkesin vazgeçilmezi oluyor.

Zengin fenolik ve flavonoid içeriğe sahip olan BEE’O Suda Çözünebilir Propolis Damla, İTÜ Arı Teknokent’te Uzman Gıda Mühendisleri tarafından özütlenerek sofralara geliyor. Takviye edici gıda statüsünde yer alan BEE’O Suda Çözünebilir Propolis Damla, arıların bitkilerin yaprak, sap ve tomurcuklarından topladığı fenolik maddelerin özütlenmesi sonucu oluşan tamamen doğal ve saf bir arı ürünü olmasıyla önem taşıyor.


Doğallık özünde var…

BEE’O bünyesindeki uzman kadrosu, uygun alt yapı, bilgi ve donanım eşliğinde TÜBİTAK İnovasyon Ödüllü Propolisi tüketiciler ile buluşturuyor. Yetişkinler günde 20-80 damla, çocuklar ise günde 10-40 damla, doğrudan ya da ılık veya soğuk su, süt, meyve suyu gibi içeceklere ilave ederek kolaylıkla tüketebiliyor. BEE’O Suda Çözünebilir Propolis Damla, tamamen doğal besin içeriği ve biyolojik aktivitesi korunarak, İstanbul Teknik Üniversitesi laboratuvarlarında analiz edilip tüketicilere sunuluyor.


İnovasyon Ödüllü Özütleme Yöntemi

BEE’O uzmanları tarafından geliştirilen Türkiye’nin İlk ve Tek Yerli Tübitak İnovasyon Ödüllü propolisi içeriğinde yer alan fenolik ve flavonoid bileşenler ile beslenmenize değer katıyor. BEE’O ürünlerinde kullanılan propolis ekstraksiyon (özütleme) yöntemi, İTÜ ARI Teknokent’te uzman gıda mühendisleri tarafından Ar-Ge çalışmaları ile geliştirilerek, TÜBİTAK, TTGV ve TÜSİAD 2016 İnovasyon Ödülüne layık görüldü. Propolisin içerisinde bulunan besin öğelerinin maksimum şekilde elde edilebildiği ve balmumu ve benzeri safsızlıkların uzaklaştırıldığı bu yöntem ile ürün, standart bir kalitede üretiliyor.

BEE’O PROPOLİS HAKKINDA

BEE’O Propolis KOSGEB destekli Ar-Ge projesi ile kurulmuş İstanbul Teknik Üniversitesi ARI Teknokent firmasıdır. BEE’O Propolis Gıda Yüksek Mühendisi Propolis Uzmanı Aslı Elif Tanuğur Samancı, Ziraat Mühendisi Arıcılık Uzmanı Taylan Samancı ve Prof. Dr. Dilek Boyacıoğlu tarafından kurulmuştur. Türkiye’de BEE’O ve BEE’O UP, yurt dışında ise BEE&YOU markasıyla, doğal besin içeriği ve biyolojik aktiviteleri korunmuş propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal; ayrıca arı ürünleri içeren %100 doğal karışımlar, tabletler, damlalar, spreyler üretmektedir. Ürünlerini, Amerika, Güney Kore, Almanya, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsveç, İngiltere, Fransa, Kıbrıs, Birleşik Arap Emirlikleri, Katar ve Suudi Arabistan’a ihraç etmekte ve Anadolu propolisini bir dünya markası yapma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. BEE’O Propolis, geliştirdiği TÜBİTAK inovasyon ödüllü patentli özütleme yöntemi ile ve yaptığı projeler ile ulusal ve uluslararası arenada toplam 30 farklı ödüle layık görülmüştür. BEE’O Propolis 2500 sözleşmeli arıcısı, 350.000 arı kovanı, 3000 metrekarelik tesisi ve 110 kişilik uzman kadrosu ile Türkiye’nin en büyük yerli propolis, arı sütü, polen, arı ekmeği ve ham bal üreticisidir.

Ayrıntılı bilgi için; www.beeo.com.tr

TÜKETİCİ HATTI 0544 629 77 43

Instagram: @beeoariurunleri

Facebook: BEEO Arı Ürünleri

Bir önceki yazımız olan UNUTKANLIK HAKKINDA DOĞRU BİLİNEN 7 YANLIŞ başlıklı makalemizde ALZHEIMER, DEMANS ve göktürk hakkında bilgiler verilmektedir.