GÜNDEM

Bebeğinizin Saç Derisine Uygun Sebamed Baby 5.5 ph Şampuan

Yazar  | 

Bebeklerin hassas ciltleri ve narin saç derisi, doğdukları ilk günden itibaren özenli bir bakım gerektiriyor. Sebamed’in hem yenidoğanlara hem bebeklere özel geliştirdiği Sebamed Baby şampuanları, sabun içermeyen 5.5 pH formülü ile bebeklerin hassas cildini ve saç derilerini koruyor.


Bebeklerin hassas saç derisini ve saçlarını korumak için doğru şampuan seçimi büyük önem taşır. Hassas bebek cildi, şampuanların içindeki koruyuculardan ve parfümlerden etkilenerek alerjik reaksiyonlar gösterebilir.

Peki cilt 5.5 pH özelliğini kaybederse ne olur?

5.5 pH değerine sahip olmayan bir cildin koruyucu tabakası geçici hasar görebilir ve dış faktörlere karşı bariyer görevini getiremeyebilir. Bu durumda cildin enfeksiyonlara, kuruluk, iritasyon ve alerjik reaksiyonlara yakalanma riski artar.


Sebamed baby 5.5 pH değere sahip şampuanları sayesinde bebeğinizin cildi kuruluk, iritasyon ve alerjik reaksiyonlara karşı koruyuculuğunu arttırır.

Bu yüzden cildin koruyucu bariyer tabakasının dengesini bozmayacak ph 5.5 özelliğine sahip bir şampuan kullanmak önemlidir. Fonksiyonlarını yerine getirebilen cilt, zararlı ve tahriş edici maddelerin, alerjenlerin ve patojenlerin cilde nüfuz etmesini önler.

Sebamed’in hem yenidoğanlara ve hem bebeklere özel Sebamed Baby serisi, 5.5 pH değerine sahip şampuanlarıyla bebeğinizin cildini korurken, saç derisini destekleyerek gelişimine katkı sağlıyor. Sabun ve alkali madde içermeyen Sebamed Baby serisi, bebeğinizin gözlerini de yakmıyor.

pH 5.5 değeri ile cildin asit örtüsünü koruyan Baby Sebamed Yenidoğan Şampuanı, yüksek cilt toleransı sayesinde kuruluk ve tahriş riskini azaltıyor ve bebeklerin cildini nemlendiriyor. Üstelik saçın kolay taranmasını sağlayıp ipeksi yumuşaklık veriyor.

Sebamed Hakkında

Dünyanın önde gelen dermokozmetik markalarından biri olan Sebamed, bağımsız araştırma şirketi Sia Insight tarafından Mayıs 2018’de yapılmış olan araştırmaya göre de Türkiye’nin dermokozmetik denilince ilk akla gelen markası. Alman Sebapharma Laboratuvarları’nda geliştirilen formüller, sağlıklı cildin sahip olduğu pH 5.5 değerini bozmadan cildi temizleyen ve besleyen cilt bakım ürünleri sunuyor. Yüksek etkinliği ve cilde uyumu 120’den fazla bilimsel test ile kanıtlanan Sebamed, Türkiye’de dünyanın önde gelen sağlık ürünleri şirketi Perrigo tarafından temsil ediliyor.

Perrigo Türkiye Hakkında

1887 yılında kurulan dünyanın önde gelen sağlık ürünleri şirketi Perrigo, Türkiye’de 2009 yılından beri faaliyetlerini sürdürüyor. 2015 ylında dermokozmetik, kilo kontrolü, bit tedavisi, el ve ayak sağlığı, deodorant, depilasyon, gebelik ve ovülasyon testi gibi alanlarda faaliyet gösteren Omega Pharma şirketini satın alan şirket, bugün yoluna Perigo Türkiye olarak devam ediyor. Perigo Türkiye’nin bünyesinde kişisel bakım ve sağlık ürünleri pazarında Bio-Oil, Sebamed, Paranit, Predictor, XL-S, Vectavir, Gvyna, Omron, Deotak ve Depitak gibi çoğu kategorisinde lider markalar bulunuyor.

Bilgi için:

Excel İletişim ve Algı Yönetimi

Kübra Kokalı, kubra.kokali@excel.com.tr, 0216 544 94 71

Bir önceki yazımız olan VODAFONE BUSINESS VE İŞ BANKASI’NIN DİJİTAL TARIM PROJESİ ULUSLARARASI PLATFORMDA TANITILDI başlıklı makalemizde göktürk, iş bankası ve mobil hakkında bilgiler verilmektedir.