DEKORASYON

AYNALARA GÜLÜMSEYİN!

Yazar  | 

Günümüzde mekanlarda küçük dokunuşlarla yaratılan büyük farklar her bütçeye uygun alternatifler yaratırken, dekorasyona olan ilgiyi de giderek artırıyor. Sınır tanımayan hayal gücünün dekorasyona yansımasıyla estetik bakış açımız giderek gelişiyor. Dekorasyonda küçük oyunların oynanmasına olanak sağlayan araçlardan biri de kuşkusuz aynalar. Onları mekanlarda çeşitli şekilde kullanarak hem işlevselliğinden faydalanabilir hem de yaşadığımız yerleri fark edilir biçimde güzelleştirebiliriz.

Dar koridorları daha geniş göstermek için aynadan yararlanabiliriz. Özellikle aynanın yanında aydınlatma elemanı kullanmak mekanı çok daha aydınlık ve şık hale getirir.

Özellikle pencerelerin yanına konulan aynalar, ışığın yansıyarak mekana yayılmasını sağlayıp daha aydınlık ortamlar yaratır. Böylece mekanlar olduğundan daha geniş görünür ve ferahlık hissi verir.

Mekanın çevresinde güzel bir manzara varsa, bunu içeri taşımak ve ortamda hoş bir etki yaratmak için de aynalardan yardım alabiliriz. Manzaraya dönük kullanılan aynalar, adeta bir tablo görevi görür.