Genel

Atilla Özdemiroğlu yaşamını yitirdi…

Yazar  | 

Sanat dünyasının acı kaybı… Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören müzik dünyasının dev ismi Attila Özdemiroğlu hayatını kaybetti.

Attila Özdemiroğlu’nun Gayrettepe’deki Florence Nightingale Hastanesi’nde saat 09.30’da çoklu organ yetmezliği nedeniyle yaşamını yitirdiği öğrenildi. Attila Özdemiroğlu 73 yaşındaydı.

Usta sanatçının pazar günü hastaneye yatırıldığı öğrenildi. Attila Özdemiroğlu’nun ölümü sanat dünyasını yasa boğdu. Acı haberin ardından ünlü isimler hastaneye akın etti. Özdemiroğlu’nun yakın dostu Sezen Aksu is (1) is da hastaneye giderek, aileye baş sağlığı diledi.

.Türk müzik dünyasının önemli ismi Atilla Özdemiroğlu. Artık o da eserleri ile yaşayacak.

Attila Özdemiroğlu 5 Ocak 1943 tarihinde Ankara’da doğdu. Genç yaşta müziğe ilgi duymaya başladı. Çeşitli müzik aletlerini çocuk yaştayken çalmayı öğrendi ve okulda (Ankara Atatürk Lisesi’nde öğrenciyken) müzik etkinliklerine katıldı. 1966 yılında Durul Gence 5 orkestrasına girdi ve bundan sonra çeşitli orkestralarda görev aldı. Besteci ve aranjör olarak çeşitli eserlere imza attı. Ajda Pekkan,Nilüfer, Kayahan, Sezen Aksu, Onno Tunç, Uzay Heparı gibi isimlerle çalıştı. Film müzikleri de yapan sanatçı, yedi adet Altın Portakal Ödülü‘nün sahibidir. Evli ve dört çocuk babasıdır.

Bir önceki yazımız olan Boks,kickboks,pilates bileşimi PİLOXİNG Göktürk'de başladı başlıklı makalemizde boks, fitbox ve göktürk kickboks hakkında bilgiler verilmektedir.