MODA

Aşkın Takıda Vücut Bulmuş Hali ‘SooSilky’

Yazar  | 

SooSilky markasında altın, pırlanta, abanoz olarak üretilen Moon Blues mücevher grubu ve 925 ayar gümüş üzerine 10 mikron altın ve çift rodyum kaplamalı laboratuvar pırlantalı gümüş grubu olarak iki koleksiyon yer alıyor. İki koleksiyonu da Göktürk Woods mağazası, Nişantaşı Ayşen Armağan mağazası, Brandroom Kanyon ve Brandroom Emaar’da bulabilirsiniz.

20 yılı aşkın iş tecrübesiyle, mücevher ve takı sevdasından hiç vazgeçmeden, hep aşkla ve bir adım önde ilerleyen SooSilky, aşkın takıda vücut bulmuş halini simgeliyor gibi. Markanın tek bir tasarım ile başlayan hikayesi, dünyanın dört bir yanında, on binlerce insan tarafından sevildi ve herkesin hayatını ışıldatmaya devam ediyor.

Birbirinden Eşsiz Tasarımlar

SooSilky’nin ki gerçekten bir tesadüfler hikayesi… Galatasaray Lisesi yıllarında Beyoğlu sokaklarında erkek görüntüsünde koşturan uzun boylu kız çocuğu, 1993 Türkiye Güzellik Yarışması’nda içindeki süslü kadının ışıltısıyla tanışıyor. Yıldan yıla eline, koluna, boynuna yaptığı mücevher ve takıların parıltısının daha çok peşine takılıp gidiyor…

Öyle bir gün geliyor ki, kendisinden bir şeyler daha takıp, takıştırayım derken en kadim kız arkadaşlarının onun ürünlerini satın alma ısrarlarıyla şaşkın ama mutlu bir gülümsemeyle, elinde ilk kazandığı para, arkadaşlarının yüzünde ise koca bir mutluluk ışıldıyor.

20 yılı aşkın iş tecrübesi, mücevher ve değerli taş sevdasıyla hep ışıltının peşinden gidip arayarak yaşayan İpek Gümüşoğlu, 2022 yılında kurduğu yeni markası SooSilky için ‘Aşkın takıda vücut bulmuş hali’ benzetmesini yapıyor.

Koleksiyon 2 Bölümden Oluşuyor. Altın, Pırlanta ve Gümüş-laboratuar Pırlanta

Her iki koleksiyonda da değişik kadın tiplerini mutlu edecek ürün, tarz ve renk gamı mevcut. Bu günlerde dünyada çok moda olan Paraiba turmalin yeşili, pembe pırlanta ve sarı pırlanta ise markanın en gözdeleri. Yine popülerliğin zirvesinde olan suyolu kolyeler ve bileklikler, aynı zamanda koleksiyonda sıkça bulunan tamtur alyanslarla marka çok iddialı. 2 mm’den 6 mm’ye kadar taş büyüklükleriyle suyolu furyasının hakkını veriyor. Firmanın iddia ettiği en önemli özelliği ise ürünlerinin ışıltısı…

Karanlıkta dahi göz alıcı ışıltısı olan koleksiyonun sırrının en ileri teknolojiyle, kıymetli abanoz ustalarının el emeklerinin birleşimi ve taş kalitesi olduğunun altını çiziyor. Kişiye özel mücevher tasarımının da mümkün olduğu seçenekler mevcut.

Işılda…

Göktürk Woods İletişim: 0212 322 00 55

@soosilkygems

Bir önceki yazımız olan Modacı ve Stil Danışmanı Gülşah Şahlan Yeni Butiğini Göktürk'te Açtı... başlıklı makalemizde fashion atelier, gülşah şahlan ve gülşah şahlan fashion atelier hakkında bilgiler verilmektedir.